Zavřít reklamu

Páteční souhrn událostí uplynulého dne se tentokrát ponese zcela ve znamení dvou sociálních sítí – TikToku a Instagramu. Obě totiž chystají pro své uživatele nové funkce. V případě TikToku se jedná o další prodloužení stopáže videí, tentokrát na tři minuty. Všichni uživatelé by tuto možnost měli získat v průběhu následujících několika týdnů. Instagram pro změnu podle dostupných zpráv chystá funkci exkluzivního obsahu pro platící uživatele, v tomto případě ale zatím novinka nebyla oficiálně potvrzena.

TikTok nabízí možnost tvorby delších videí pro všechny uživatele

Populární sociální aplikace TikTok nabídne brzy všem uživatelům bez rozdílu možnost natáčení videí s delší stopáží. Ta bude činit až tři minuty, což je trojnásobně výše, než jaká je v současné chvíli standardní délka tiktokového videa. Díky prodloužení stopáží videí získají tvůrci na TikToku větší flexibilitu při natáčení a sníží se také počet videí, která musela být kvůli omezení délky rozdělena na více částí (tento způsob natáčení ovšem řadě tvůrců vyhovoval a pomáhal jim udržet sledující v napětí). Videa s tříminutovou stopáží byla na TikToku testována již od prosince loňského roku. K dispozici je měli nejvýznamnější tvůrci, přičemž velkou popularitu si tato stopáž získala především v kategorii vaření a receptů. Všichni uživatelé TikToku by se možnosti natáčení tříminutových videí měli dočkat v průběhu nejbližších několika týdnů. Vedení TikTok zatím nijak nespecifikovalo, jak délka klipů ovlivní algoritmus doporučování videí, dá se ale předpokládat, že postupem času začne platforma uživatelům automaticky nabízet delší videa.

 

Instagram plánuje spuštění předplatného za exkluzivní obsa

Včera se na internetu objevily zprávy o tom, že tvůrci sociální sítě Instagram zkouší novou funkci, která by se v mnohém měla podobat funkci Super Follows z Twitteru. Mělo by se jednat o obsah, který by byl exkluzivně k dispozici pouze těm uživatelům, kteří si za něj zaplatí formou pravidelného předplatného. Včera o tom informoval server TechCrunch s odvoláním na twitterový příspěvek vývojáře Alessandra Paluzziho. Ten na svém Twitteru zveřejnil screenshot s informací o exkluzivním příběhu, dostupném pouze pro platící uživatele. Ikonka exkluzivních příběhů by měla být fialová, a u příspěvků nebude možné pořídit snímek obrazovky. Funkce exkluzivních stories vypadá bezpochyby zajímavě, její interní testování ale nezaručuje, že dojde skutečně k její realizaci. Platba za exkluzivní obsah už není zdaleka jen výsadou platforem typu Patreon, které jsou k tomuto účelu přímo určené, ale pomalu si nachází cestu také do standardních aplikací – jako příklad může posloužit třeba právě již zmíněná funkce Super Follows na Twitteru. Pro tvůrce to mimo jiné znamená další možnost výdělku, aniž by se kvůli tomuto účelu museli přesouvat na jiné platformy.

.