Zavřít reklamu

Společné cesty Intelu a Applu se v minulém roce lehce rozdělily. Cupertinská společnost totiž představila Apple Silicon, tedy vlastní čipy pro jablečné počítače, které mají nahradit procesory od Intelu. Pokud se řadíte mezi naše pravidelné čtenáře, tak vám jistě neunikl článek z minulého měsíce, kdy jsme informovali o aktuální kampani světoznámého výrobce procesorů. Ten se totiž rozhodl porovnávat klasické PC a Macy s M1, kde poukazuje na nedostatky jablečných strojů. O to zvláštní je, že ve své nejnovější reklamě je vyobrazen právě MacBook Pro.

Intel-MBP-Is-Thin-and-Light
Zdroj: macrumors.com

Tato reklama, která propaguje model z 11. generace Intel Core jakožto světově nejlepší procesor, se objevila na sociální síti Reddit a následně byla přesdílena na Twitteru uživatelem @juneforceone. Konkrétně se jedná o Intel Core i7-1185G7. Na příslušném obrázku se nachází muž pracující s MacBookem Pro, myší Magic Mouse a sluchátky Beats, což jsou všechno produkty přímo od Applu. Následně se zjistilo, že použitý snímek pochází z fotobanky Getty Images. Cupertinská společnost samozřejmě stále prodává Macy i s procesory Intel, a proto není nic divného na tom, že je v reklamě vyobrazen právě zmiňovaný MacBook. Problém je ale tak trošku někde jinde. Promovaný procesor Core i7 11. generace se totiž v žádném jablečném počítači nikdy neobjevil a dá se očekávat, že ani nikdy neobjeví.

Srovnání PC a Macu s M1 (intel.com/goPC)

Ve skutečnosti byl tento model světu představen zhruba stejně jako Macy s čipem M1, tedy v závěru loňského roku. Tento přešlap ze strany Intelu by za normálních okolností pravděpodobně každý přehlédl a nevěnoval mu žádnou pozornost. To by ale nesmělo jít o firmu, která teprve před necelým měsícem sdílela video, ve kterém na nedostatky stejného modelu poukazovala, avšak nyní jen použila ve své reklamě.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více