Zavřít reklamu

Apple představil noční režim v roce 2019, tedy spolu s iPhony 11. Jeho smysl je zřejmý – pokusit se i tam, kde je minimum světla, vykouzlit takový snímek, aby bylo zřejmé, co na něm je. Nicméně kouzelná tato funkce skutečně není. Některé výsledky jsou sice poutavé, jiné naopak hodně divoké. Použití funkce je navíc pomalé. Proto také půjde nadobro vypnout. 

Abyste za extrémně zhoršených světelných podmínek pořídili alespoň trochu „koukatelnou“ fotografii, můžete k tomu použít blesk nebo noční režim. V prvním případě se vždy jedná o fotky, u kterých sice víte, co se na nich díky přisvícení odehrává, ale hezké snímky to zrovna nejsou. Své pro a proti má i noční režim. Musíte jej udržet po dlouhý čas závěrky a musíte se smířit s tím, že může obsahovat množství odlesků. Na druhou stranu, výsledek už je o poznání lepší než v prvním případě.

Podívejte se na porovnání fotek s vypnutým a zapnutým nočním režimem:

Z nějakého důvodu ale můžete chtít noční režim vypnout a fotit bez něho. Samozřejmě to jde již teď. Akorát je to extrémně zdlouhavé. iPhone totiž nejdříve musí detekovat scénu a zjistit, jestli noční režim použije nebo ne. Až poté se vám na displeji ukáže, že tomu tak skutečně bude, a právě v tento moment můžete noční režim vypnout. Jakmile znovu spustíte aplikaci Fotoaparát, noční režim bude samozřejmě zase aktivovaný.

Toto chování však lze v iOS 15 změnit, takže se bude chovat opačně. Stačí jít do Nastavení, zvolit Fotoaparát a otevřít nabídku Zachovat nastavení. V ní už budete mít možnost Noční režim vypnout. V rámci aplikace jej však budete moci používat dále, jen jej v rozhraní budete muset vždy aktivovat ručně. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.