Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes vám představíme aplikaci Sleep Cycle.

[appbox appstore id320606217]

Přiznám se, že aplikacemi pro monitoring spánku jsem tak trochu posedlá. Ještě v době, kdy mým společníkem byl smartphone HTC Desire, jsem nedala dopustit na skvělou Sleep As An Droid od Petra Nálevky, a od doby přechodu k nakousnutému jablku jsem marně pátrala po čemkoliv, co by se „Droidu“ co nejvíce podobalo. Namísto jeho věrné iOS alternativy jsem narazila na Sleep Cycle, a přestože i tato aplikace má své mouchy, jsem s ní velice spokojená.

Sleep Cycle je chytrý budík, slibující decentní a co nejpřirozenější probuzení ve chvíli, kdy je váš spánek nejlehčí. Kromě toho, že vás opravdu dokáže vzbudit téměř bezbolestně, nabízí Sleep Cycle možnost zadávání doplňujících údajů o okolnostech spánku, na jejichž základě pak vypracovává zajímavé grafy a analýzy. Kromě vámi ručně zadaných dat, která můžete sami spravovat (okolnosti jako cvičení, zvýšený příjem kofeinu či alkoholu nebo absence medikace) pracuje Sleep Cycle také s údaji o počasí či měsíční fázi – můžete se tak sami přesvědčit, zda má úplněk reálný dopad na kvalitu vašeho spánku.

Sleep Cycle vás může probudit buďto přednastavenými melodiemi, nebo vašimi vlastními skladbami z iTunes či Apple Music. Samozřejmostí je konektivita s HealthKitem a verze pro Apple Watch, aplikace rovněž nabízí možnost samotného monitoringu spánku bez nutnosti buzení a detekci chrápání. Majitelé systému osvětlení Philips Hue jistě ocení možnost napojení na aplikaci, kdy kromě zvuku budete probuzeni i světly. Zajímavé statistiky a další informace naleznete na webu tvůrců aplikace.

Aplikaci můžete používat buďto v základní bezplatné verzi, nebo s měsíčním, čtvrtletním či ročním předplatným (119,-/229,-/709,-)

Sleep Cycle FB
.