Zavřít reklamu

Populární aplikaci Sleep Cycle pravděpodobně není třeba příliš představovat. Již několik let jde o jednu z nejstahovanějších aplikací zaměřující se na kvalitu a monitoring spánku, stejně jako na šetrné možnosti buzení. Vývojáři včera oznámili rozšíření funkcí a podporu pro Apple Watch. Právě díky tomu je nově k dispozici několik funkcí, které dříve nebyly myslitelné – například nástroj pro potlačení chrápání.

S přechodem na Apple Watch se objevily dvě nové funkce, které mohou majitelé této aplikace využívat. Jedná se o výše zmíněný Snore Stopper který, jak již název napovídá, pomáhá zastavit chrápání. V praxi by to mělo fungovat velice snadno – díky speciální zvukové analýze aplikace pozná, že majitel při spánku chrápe. Následně začne generovat jemné vibrační impulsy, po kterých by měl uživatel s chrápáním přestat. Síla vibrací prý nebude dostatečně silná na to, aby vedly ke vzbuzení uživatele. Pouze ho prý donutí k tomu, aby změnil polohu při spánku a s tím přerušil chrápání.

Další funkcí je tiché buzení, které využívá velice podobných vibračních impulsů, tentokrát však se zvýšenou intenzitou k tomu, aby došlo k probuzení. Výhodou tohoto řešení je, že by mělo v praxi vzbudit pouze toho, kdo má Apple Watch na ruce. Nemělo by tak jít o klasický rušivý budík, který po zazvonění vzbudí každého v místnosti. Kromě výše zmíněných funkcí aplikace také zvládne měření tepové frekvence během spánku, čímž přispívá k celkové analýze kvality vaší spánkové činnosti.

Detailní informace o kvalitě svého spánku si pak můžete prohlédnout jak na iPhonu, tak na Apple Watch. Usínat s Apple Watch na ruce se nemusí zdát jako příliš dobrý nápad vzhledem k vybíjení hodinek během spánku, Novější verze Apple Watch se však dokáží nabít relativně rychle a vybití přes noc tak můžete kompenzovat například nabíjením během ranního sprchování. Aplikace je v App Store dostupná v omezeném režimu zdarma. Odemčení všech funkcí vás vyjde na 30 dolarů/euro za rok.

Zdroj: Macrumors

.