Zavřít reklamu

Zatímco někteří uživatelé sledování spánku absolutně neřeší, jiní rádi zjišťují všechny možné příslušné parametry. Ke sledování spánku a záznamu odpovídajících údajů slouží celá řada různých aplikací. Pět z nich vám představíme v našem dnešním článku.

Autosleep

Většinou se vám v našich článcích, věnovaným tipům na aplikace, snažíme představit spíše bezplatné aplikace. V případě AutoSleep se sice jedná o placenou aplikaci, investice se ale opravdu vyplatí. Jak název napovídá, AutoSleep je aplikace, která váš spánek měří naprosto automaticky – stačí zkrátka jen ulehnout. Nabízí iOS i watchOS verzi, a jedním z jejích největších benefitů je pestrá škála informativních přehledů parametrů vašeho spánku. Můžete tak snadno vysledovat, jaká večerní rutina je pro váš spánek nejvhodnější, jaké jsou fáze vašeho spánku, jaká je míra jeho kvality nebo jaký máte spánkový dluh.

Aplikaci Autosleep stáhnete bezplatně zde.

Pillow – Auto Sleep Tracker

Aplikace Pillow je na trhu již delší dobu, v posledních měsících se ale opět začala těšit výraznější popularitě. Kromě sledování spánku prostřednictvím iPhonu či Apple Watch nabízí Pillow také příjemnou funkci chytrého budíku, která spočívá v postupném buzení ve chvíli, kdy je váš spánek nejlehčí, takže je pro vás buzení prakticky „bezbolestné“. Pillow dále nabízí funkci automatického měření spánku, zobrazení analytických dat včetně údajů o srdečním tepu, nebo třeba možnost zvukového záznamu chrápání či mluvení ze spaní. Pillow je ke stažení zdarma, většina pokročilých funkcí ale vyžaduje předplatné.

Aplikaci Pillow – Auto Sleep Tracker stáhnete bezplatně zde.

Sleep Cycle – Sleep Tracker

SleepCycle je další z aplikací, které nabízí funkci chytrého buzení. Kromě toho zde můžete využít také funkci analýzy parametrů vašeho spánku, díky čemuž si můžete před spaním osvojit nové, prospěšnější návyky. Sleep Cycle využívá k analýze mikrofon, je tedy vhodný i pro ty uživatele, kteří nechtějí mít v noci telefon ve své těsné blízkosti. Ke stažení je zdarma, prémiové funkce vyžadují předplatné.

Aplikaci Sleep Cycle – Sleep Tracker stáhnete bezplatně zde.

Sleep Tracking

Pokud hledáte stoprocentně bezplatnou aplikaci pro sledování spánku na iPhonu, můžete vyzkoušet Sleep Tracking. Tento jednoduchý nástroj nabízí například funkci chytrého budíku, která vás vzbudí v nejlehčí fází vašeho spánku. Samozřejmostí jsou také statistiky o parametrech vašeho spánku, deník pro záznam vašich snů nebo hrstka zvuků, které vám napomohou k lepšímu usínání.

Aplikaci Sleep Tracking stáhnete bezplatně zde.

Sleepbot

Aplikace Sleepbot slouží ke sledování vašeho spánku prostřednictvím iPhonu nebo Apple Watch. Kromě podrobných analýz nabízí chytré notifikace, doporučení pro nejlepší spánkový režim, ale třeba také obsáhlou knihovnu uklidňujících a relaxačních zvuků, které vám napomohou k rychlejšímu a snazšímu usnutí.

Aplikaci Sleepbot stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.