Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme buďto aplikaci, kterou Apple nabízí na hlavní stránce svého App Storu, nebo aplikaci, která nás zkrátka z jakéhokoli důvodu zaujala. Dnes jsme vyzkoušeli aplikaci Stoic, která slibuje, že vás naučí lépe zvládat stres, strach a další těžkosti.

Na stránkách Jablíčkáře jsme si v minulosti představili již řadu různých aplikací, sloužících k uvolnění, relaxaci, snížení stresu a lepšího zvládání každodenních úkolů. Mezi aplikace tohoto typu se řadí také naše dnešní aplikace dne, která nese název Stoic. Tato aplikace se snaží docílit toho, abyste vše zvládali s větším klidem a abyste se také lépe vyrovnávali se stresem nejrůznějšího původu. Pro tyto účely vám aplikace Stoic nabízí hned několik nástrojů – funkci zaznamenávání nálady a jejích změn, vedení deníku, meditace nebo třeba zhodnocení každého z vašich dnů. Tvůrci aplikace Stoic jsou zastánci toho, že pravidelná denní rutina a její dodržování je jedním z klíčových faktorů duševní pohody, vyrovnanosti a klidu, proto z ní také učinili jednu ze zásadních položek. Mezi další nástroje, které Stoic nabízí, patří dechová a vizualizační cvičení, cvičení pro zvládání strachu nebo trénink myšlení.

Výčet funkcí, které Stoic nabízí, může na první pohled vypadat až příliš obsáhle a chaoticky, aplikace jako taková ale působí velmi jednoduchým, přehledným dojmem. Je laděna do příjemných černobílých tónů, a jednotlivé prvky jsou zde uspořádány tak, že vše důležité budete mít hned po ruce. Stoic nabízí možnosti přizpůsobení u jednotlivých cvičení a meditací, samozřejmostí je také nabídka zkratek pro Siri. Aplikaci Stoic můžete využívat v omezené verzi bezplatně. Pokud byste stáli o prémiové funkce, jako je možnost zálohy obsahu na iCloud, synchronizace napříč zařízeními, zabezpečení za pomoci hesla nebo větší možnosti přizpůsobení, vyjde vás to na 199 korun měsíčně (s třídenní bezplatnou zkušební lhůtou), 1090 korun ročně (s týdenní bezplatnou zkušební lhůtou) nebo jednorázově na 2390 korun za celoživotní licenci.

Aplikaci Stoic stáhnete bezplatně zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více