Zavřít reklamu

Když Apple vloni v červnu představil svůj projekt Apple Silicon, řada lidí o něm prakticky ihned vyjádřila své pochyby. To si Apple plně uvědomoval a nevěnoval jim proto pozornost – jen se soustředil na první Macy, které budou namísto procesoru od Intelu vybaveny vlastním čipem. Když pak přišel MacBook Air, 13″ MacBook Pro a Mac mini, jež byly osazeny čipem M1, lidé doslova stáli v údivu. Cupertinskému gigantovi se podařilo neuvěřitelně navýšit výkon a Intel tak prakticky strčit do kapsy. Podle nejnovějších informací by se v blízké době mohl Intel setkat s poklesem tržního podílu, z velké části tedy kvůli čipům Apple Silicon.

Srovnání PC a Macu s M1 očima Intelu:

Jablečná společnost tehdy uvedla, že přechod od Intelu na vlastní řešení dokončí do dvou let, tedy koncem příštího roku. Prozatím máme k dispozici 4 modely poháněné čipem M1. Nutno však podotknout, že prozatím takto Apple aktualizoval pouze takzvané vstupní modely – tedy ty, které cílí na nenáročné uživatele či nováčky, kteří potřebují počítač primárně ke kancelářské práci. Profesionálnější modely na své „znovuzrození“ doposud čekají. Kvůli tomu by podle DigiTimes měl Intel ještě letos přijít o 50 % objednávek ze strany Applu. Tady to ale určitě neskončí. Časem by měl totiž přijít o všechny, kvůli čemuž klesne tržní podíl dosud dominantního Intelu pod 80 %, což experti datují na rok 2023.

Intel si potenciál „nového hráče“ samozřejmě uvědomuje a snaží se proti němu hrubou silou bojovat. Doposud byl tento gigant zodpovědný za hned několik reklam a marketingových kampaní, ve kterých se poukazovalo na nedostatky jablečných počítačů, kde stroje s Intelem naprosto dominují. V jedné z těchto reklam se dokonce objevil i Justin Long. Herec, který si zahrál hlavní roli v ikonických reklamních spotech „I’m a Mac,“ kde ztvárnil roli Macu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více