Zavřít reklamu

V našem pravidelném seriálu o nativních aplikacích Applu i nadále pokračujeme s probíráním nativních Souborů v iPadOS. Tato aplikace nabízí nejen v prostředí operačního systému pro jablečné tablety spoustu možností uspořádání souborů a složek tak, aby vám jejich zobrazení co nejvíce vyhovovalo. Právě na způsoby uspořádání souborů a složek se dnes podíváme o něco podrobněji.

Pokud chcete vybrané dokumenty v Souborech na iPadu umístit do úplně nové složky, klepněte vpravo nahoře na ikonku složky se znaménkem “+”. Pojmenjte složku a uložte ji. V pravém horním rohu poté klepněte na Vybrat a označte soubory, které chcete do nové složky přesunout. Na liště ve spodní části displeje klepněte na Přesunout, klepnutím vyberte vytvořenou složku a v pravém horním rohu okna klepněte na Přesunout. Soubory můžete v jednotlivých složkách také komprimovat. V pravém horním rohu klepněte na Vybrat, označte požadované soubry a v nabídce na liště ve spodní části displeje klepněte na Další -> Komprimovat. Pro dekomprimaci stačí jen jednoduše klepnout na vybraný archiv.

Pro přidání značky k souboru nebo složce dlouze podržte na vybrané položce prst a v menu vyberte Značky. Poté stačí už jen vybrat požadovanou značku. Položky se značkami se vždy zobrazují na bočním panelu procházení v části Značky. Pro odstranění značky dlouze podržte vybranou položku, klepněte na Značky a klepnutím odstraníte přiřazenou značku.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.