Zavřít reklamu

Mezi produkty, které společnost Apple představila na své letošní podzimní Keynote, patřil mimo jiné také iPad mini. Jedná se již o šestou generaci tohoto drobného tabletu z dílny cupertinské společnosti. Při této příležitosti si v dnešním díle historie Apple produktů připomeneme příchod první generace iPadu mini.

Společnost Apple představila v rámci své Keynote, konané 23. října roku 2012 v California Theatre v San Jose, svůj iPad mini. Kromě tohoto drobného tabletu zde Tim Cook světu představil také nové MacBooky, Mac Mini, iMac a iPad čtvrté generace. K oficiálnímu zahájení prodeje iPadu mini došlo 2: listopadu roku 2012. iPad mini první generace byl osazen čipem Apple A5 a vybavený 7,9” displejem s rozlišením 1024 x 768 pixelů. iPad mini byl k dostání ve variantách s 16GB, 32GB a 64GB úložiště, a uživatelé si mohli zakoupit buďto verzi s výhradní Wi-Fi konektivitou, nebo Wi-Fi + Cellular verzi. iPad mini byl dále vybaven zadním 5MP a předním 1,2MP fotoaparátem, a nabíjení probíhalo prostřednictvím Lightning konektoru. iPad mini první generace nabízel podporu operačních systémů iOS 6 – iOS 9.3.6 (v případě Wi-Fi varianty iOS 9.3.5), a byl zároveň jediným iPadem mini, který nenabízel některé multitaskingové funkce, jako je třeba Slide Over nebo Obraz v obraze.

Recenze na iPad mini první generace byly většinou velice pozitivní. Redaktoři technologických serverů, kteří měli možnost si tuto novinku v roce 2012 vyzkoušet, chválili jeho kompaktní rozměry, stejně jako design, nabídku aplikací a funkce. S negativním hodnocením se naopak setkala absence Retina displeje u tohoto modelu. Společnost Apple ukončila prodej 32GB a 64GB varianty svého iPadu mini první generace v průběhu druhé poloviny října roku 2013, k oficiálnímu ukončení prodeje 16GB varianty došlo 19. června roku 2015. Nástupcem iPadu mini první generace se 22. října roku 2013 stal iPad mini druhé generace, přičemž prodej tohoto modelu byl oficiálně zahájen 12. listopadu roku 2013.

.