Zavřít reklamu

Letošní iPhone 11 Pro Max má ze všech doposud představených iPhonů největší baterii (3 969 mAh). Nadcházející modely, které Apple představí v příštím roce, by si ale měly z hlediska kapacity baterie ještě polepšit. Důvodem je podle korejského webu The Elec výrazně menší a tenčí obvod, který řídí nabíjení a spotřebu.

Nový typ řídící jednotky baterie pro příští iPhony bude dodávat korejská společnost ITM Semiconductor. Té se před nedávnem podařilo vyvinout nový modul, který je téměř o 50 % menší než jednotka v současných iPhonech, protože kombinuje polem řízený tranzistor MOSFET a PCB, tudíž eliminuje potřebu dalších součástek. Nový typ obvodu je konkrétně o 24 mm kratší a 0,8 mm nižší. Stejnou součástku dodává ITM Semiconductor také pro Samsung a jeho chystaný Galaxy S11, který jihokorejská společnost představí už zkraje příštího roku.

battery-protection-module-800x229

Řídící jednotka baterie je neodmyslitelnou součástí dnešních chytrých telefonů. Stará se o ochranu baterie hned v několika směrech – především aby se nepřebíjela nebo nepodbíjela. Řídí také, jaký proud a napětí bude do baterie pouštěn během nabíjení a hlídá spotřebu například při vyšším zatížení procesoru.

Použitím menšího modulu od ITM Semiconductor se uvolní značná část prostoru uvnitř iPhonu, kde se hledí na každý milimetr. Apple by údajně měl získané místo využít pro větší baterii a iPhony 12 by tak mohly nabídnout ještě delší výdrž. Už u letošních modelů se inženýrům z Applu podařilo citelně zlepšit spotřebu a díky tomu iPhone 11 Pro Max vydrží na jedno nabití o pět hodin více než předchozí iPhone XS Max.

iphone 12 pro koncept

Zdroj: Macrumors

.