Zavřít reklamu

Představení iPhonu 13 už pomalu klepe na dveře. V jablečných kruzích se proto stále častěji řeší případné novinky a změny, se kterými se Apple letos vytáhne. Očekávaná řada jablečných telefonů si bezesporu získala obrovskou pozornost a jak to tak vypadá, i sám gigant z Cupertina očekává vysokou poptávku. Podle nejnovější zprávy z CNBeta, která čerpá data z dodavatelského řetězce, si Apple u hlavního dodavatele čipů TSMC objednal více než 100 milionů čipů A15 Bionic.

Je tedy jasné, že i přímo v Kalifornii počítají s podstatně vyšším odbytem, než tomu bylo například u loňského iPhonu 12. Nutno navíc podotknout, že i ten byl nadmíru oblíbený. Z těchto důvodů Apple dokonce požádal své dodavatele, aby navýšili produkci o více než 25 % pro letošní generaci jablečných telefonů. Se zahrnutím tohoto navýšení se počítá s prodejem více než 100 milionů kusů, což je v porovnání s loňskou původní predikcí 75 milionů kusů u „dvanáctek“ pořádný nárůst. Tyto informace potvrzuje dnešní zpráva pojednávající o stejném počtu čipů A15 Bionic.

Letošní čip je pro Apple nesmírně důležitý a bezesporu bude mít zásadní vliv na celkovou oblíbenost, především tedy u řady Pro. Již delší dobu se traduje, že se u těchto dražších modelů dočkáme příchodu ProMotion displeje, který se vyznačuje vyšší, 120Hz obnovovací frekvencí. Zároveň také padly zmínky o možném příchodu Always-on displeje. Takovéto novinky si samozřejmě berou i svou daň v podobě vyšší spotřeby baterie. Zde by mohl Apple zazářit právě pomocí nového čipu, který si bude zakládat na vylepšeném 5nm výrobním procesu. Čip nabídne 6jádrové CPU v konfiguraci 4+2, a tedy se pochlubí 4 úspornými jádry a 2 výkonnými. Jedná se každopádně o stejné hodnoty jako u loňského A14 Bionic. Přesto by ale mělo jít o výkonnější a úspornější čip.

koncept iPhone 13 Pro v provedení Sunset Gold
iPhone 13 Pro pravděpodobně dorazí v nové unikátní barvě Sunset Gold Zdroj: EveryThingApplePro

Aby toho nebylo málo, tak by gigant z Cupertina měl zároveň vsadit i na kapacitnější baterie a možná i rychlejší nabíjení. Mimo toho se hovoří o zmenšení horního výřezu, který je častokrát terčem kritiky i z řad samotných jablíčkářů, a vylepšení fotoaparátů. Řada iPhone 13 by měla být odhalena již září, konkrétně tedy dle dosavadních predikcí v třetím týdnu. Co od nových telefonů očekáváte vy a jakou novinku byste nejraději viděli?

Diskuze k článku

    Rád bych viděl návrat TouchId (ovšem do displeje) nebo nějakou úplně jinou bezpečnou technologii ověření identity, třeba snímač krevního řečiště. V době rouškové je jen samotné FaceId na dvě věci.

    To je prece kazdej. Hubou. A pak, alespon v nasich koncinach ho neni temer videt a kdyz, tak ty uplne praveky popelnice. Ne ze by teda ty aktualni modely, byly nejakej vykrik techniky 🤣

    Tak přece čipy A15 nepůjdou jen do iPhonů.Do těch 100 milionů se můžou počítat i čipy které budou pro iPady případně iPhone SE 2022.Napsat že přímo počítají s prodejem více než 100 milionů iPhonů mi přijde zavádějící.

celý text

Čtěte více