Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Práce na ohebném displeji pokračují

V posledních letech se na trhu začaly objevovat chytré telefony s ohebným displejem. Tato novinka dokázala prakticky okamžitě vzbudit různorodé emoce a rozdělila společnost na dva tábory. Králem zmiňovaného trhu s telefony s ohebnými displeji je nyní bezesporu Samsung. Ačkoliv se v nabídce jablečné společnosti (zatím) telefon s takovouto vychytávkou nenachází, tak podle různých informací můžeme již nyní určit, že si s touto myšlenkou Apple přinejmenším pohrává. Doposud si totiž nechal patentovat řadu patentů, které přímo souvisí s technologií ohebného displeje a podobně.

Koncept ohebného iPhonu
Koncept ohebného iPhonu; Zdroj: MacRumors

Podle nejnovějších informací z magazínu Patently Apple si kalifornský gigant nechal registrovat další patent, který potvrzuje další vývoj na ohebném displeji. Patent se konkrétně zabývá speciální bezpečnostní vrstvou, jenž by měla zamezit prasknutí a zároveň zlepšit odolnost a zamezit škrábancům. Zveřejněné dokumenty popisují, jak by měl zahnutý či ohebný displej používat danou vrstvu, díky čemuž by došlo k zamezení zmiňovaného prasknutí. Je tedy na první pohled patrné, že se Apple snaží najít řešení problému, který sužuje některé ohebné telefony od Samsungu.

Snímky zveřejněné spolu s patentem a další koncept:

Z patentu je každopádně patrné, že si Apple dává záležet na vývoji samotných skel. To jsme mohli spatřit již v minulosti, kdy iPhone 11 a 11 Pro oproti svým předchůdcům přišly se silnějším sklem. Parádní novinkou u nové generace je navíc Ceramic Shield. Díky tomu by iPhony 12 a 12 Pro měly být až čtyřikrát odolnější při pádu zařízení, což se v testech potvrdilo. Zdali se ale někdy dočkáme jablečného telefonu s ohebným displejem je v současné chvíli samozřejmě nejasné. Kalifornský gigant totiž vydává řadu různých patentů, které však bohužel nikdy nespatří světlo světa.

Crash Bandicoot zamíří na iOS již v příštím roce

Pamatujete si ještě na legendární hru Crash Bandicoot, která byla prvně dostupná na PlayStation 1. generace? Přesně tento titul nyní míří i na iPhone a iPad a k dostání bude již v příštím roce na jaře. Koncept hry se každopádně změní. Nyní se totiž bude jednat o titul, ve kterém donekonečna poběžíte a budete sbírat bodíky. Tvorbu zaštiťuje společnost King, která stojí například za velice populárním titulem Candy Crush.

V současné době můžete již nyní najít Crash Bandicoot: On the Run na hlavní stránce v App Storu. Zde máte možnost takzvané předobjednávky. To znamená, že jakmile dojde k vydání hry, což je datováno na 25. března 2021, budete na vydání upozorneni skrze notifikaci a získáte exkluzivní modrý skin.

Na cestě je iMac osazený čipem Apple Silicon

Dnešní souhrn si opět završíme zajímavou spekulací. Při příležitosti letošní vývojářské konference WWDC 2020 jsme se dočkali velice zajímavé novinky. Kalifornský gigant se nám totiž pochlubil s tím, že se v případě svých Maců chystá na přechod z procesorů od Intelu na vlastní řešení neboli Apple Silicon. Prvního jablečného počítače s takovýmto čipem bychom se měli dočkat ještě letos, přičemž celý přechod na vlastní čipy by měl proběhnout do dvou let. Podle nejnovějších informací deníku The China Times je na cestě první iMac, který se světu představí s čipem Apple A14T.

Apple Silicon The China Times
Zdroj: The China TImes

Zmiňovaný počítač je v současné době ve vývoji pod označením Mt. Jade a jeho čip bude propojen s první dedikovanou jablečnou grafickou kartou, která má označení Lifuka. Obě tyto části by měly být vyrobeny 5nm procesem, který využívá společnost TSCM (hlavní dodavatel čipů pro Apple, pozn. red.). V současné situaci by navíc měl být ve vývoji i čip A14X pro MacBooky.

S podobnou zprávou přišel již v létě uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, podle první produkty vybavené čipem Apple Silicon budou 13″ MacBook Pro a předesignovaný 24″ iMac. V jablečné komunitě se navíc hojně hovoří o tom, že si pro nás kalifornský gigant chystá další Keynote, na které odhalí vůbec první jablečný počítač poháněný vlastním čipem. Tato událost by se podle leakera Jona Prossera měla odehrát již 17. listopadu.

.