Zavřít reklamu

Nový iPhone 13 je už doslova za rohem. Letošní generace by se měla světu odhalit již tradičně v září, kdy se zároveň představí Apple Watch Series 7, a dost pravděpodobně i AirPods 3. Pokud se řadíte mezi naše pravidelné čtenáře, tak vám určitě neunikly naše článku o očekávaném odbytu nových „třináctek.“ Samotný Apple počítá s vysokou popularitou očekávaných modelů, kvůli čemuž navíc navyšuje produkci a jableční dodavatelé nabírají více takzvaných sezónních zaměstnanců. Skutečně to ale s iPhonem 13 (Pro) bude tak horké? Na to si posvítil nejnovější průzkum od SellCell, který ukazuje vcelku zajímavé hodnoty.

iPhone 13 Pro (Render):

Podle zveřejněných informací ze SellCell se chystá 44 % současných uživatelů iPhonu přejít na jeden z modelů z očekávané řady. Konkrétně si tedy 38,2 % brousí zuby na koupi 6,1″ iPhonu 13, 30,8 % na 6,7″ iPhone 13 Pro Max a 24 % na 6,1″ iPhone 13 Pro. Zajímavé to pak je s modelem iPhone 13 mini. Verze mini se totiž žádné velké oblibě netěšila ani v případě loňské generace, přičemž letos by měl být poslední rok, kdy menší telefon ještě vyjde. Z tohoto důvodu i v průzkumu pouze 7 % respondentů vyjádřilo zájem o tohoto drobečka. Není tedy divu, že jej v příštím roce již neuvidíme.

Průzkum nadále zkoumá, z jakého důvodu jablíčkáři vlastně chtějí přejít na jeden z modelů z řady iPhone 13. V tomto směru byl nejčastěji skloňovaný displej se 120Hz obnovovací frekvencí, což zmínilo 22 % respondentů. Zajímavostí ještě je, že 18,2 % doufá v příchod Touch ID pod displejem. Tato skupina by teoreticky mohla být zklamána, jelikož predikce v tomto směru poukazují až na rok 2023. Dále se 16 % jablíčkářů těší na always-on displej a 10,9 % vyhlíží zmenšený horní výřez. Na druhou stranu respondenti moc velký zájem neprojevili o novou barevnou variantu, rychlejší čip, reverzní nabíjení a Wi-Fi 6E. Samotného průzkumu se zůčastnilo přes 3 tisíce majitelů iPhonů ze Spojených států, přičemž všichni z nich jsou starší 18 let.

.