Zavřít reklamu

Nový iPhone 13 je už doslova za rohem. Letošní generace by se měla světu odhalit již tradičně v září, kdy se zároveň představí Apple Watch Series 7, a dost pravděpodobně i AirPods 3. Pokud se řadíte mezi naše pravidelné čtenáře, tak vám určitě neunikly naše článku o očekávaném odbytu nových „třináctek.“ Samotný Apple počítá s vysokou popularitou očekávaných modelů, kvůli čemuž navíc navyšuje produkci a jableční dodavatelé nabírají více takzvaných sezónních zaměstnanců. Skutečně to ale s iPhonem 13 (Pro) bude tak horké? Na to si posvítil nejnovější průzkum od SellCell, který ukazuje vcelku zajímavé hodnoty.

iPhone 13 Pro (Render):

Podle zveřejněných informací ze SellCell se chystá 44 % současných uživatelů iPhonu přejít na jeden z modelů z očekávané řady. Konkrétně si tedy 38,2 % brousí zuby na koupi 6,1″ iPhonu 13, 30,8 % na 6,7″ iPhone 13 Pro Max a 24 % na 6,1″ iPhone 13 Pro. Zajímavé to pak je s modelem iPhone 13 mini. Verze mini se totiž žádné velké oblibě netěšila ani v případě loňské generace, přičemž letos by měl být poslední rok, kdy menší telefon ještě vyjde. Z tohoto důvodu i v průzkumu pouze 7 % respondentů vyjádřilo zájem o tohoto drobečka. Není tedy divu, že jej v příštím roce již neuvidíme.

Průzkum nadále zkoumá, z jakého důvodu jablíčkáři vlastně chtějí přejít na jeden z modelů z řady iPhone 13. V tomto směru byl nejčastěji skloňovaný displej se 120Hz obnovovací frekvencí, což zmínilo 22 % respondentů. Zajímavostí ještě je, že 18,2 % doufá v příchod Touch ID pod displejem. Tato skupina by teoreticky mohla být zklamána, jelikož predikce v tomto směru poukazují až na rok 2023. Dále se 16 % jablíčkářů těší na always-on displej a 10,9 % vyhlíží zmenšený horní výřez. Na druhou stranu respondenti moc velký zájem neprojevili o novou barevnou variantu, rychlejší čip, reverzní nabíjení a Wi-Fi 6E. Samotného průzkumu se zůčastnilo přes 3 tisíce majitelů iPhonů ze Spojených států, přičemž všichni z nich jsou starší 18 let.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Všechno je vždycky zbytečné (displej s vyšší obnovovací frekvencí, displej bez výřezu, Always-on displej), ale když to Apple nabídne, tak vysolí 20-30 táců, aby to měli:))))

  Svatá pravda, telefon za 42 tisíc na Alze má menší baterku jak telefon za 5 tisíc a srovnatelný foťák s telefony do 15 tisíc maximálně.

  Tak asi si nikdy nemal iphone x a novší lebo ten foťák je možno aj najlepší zo všetkých mobilov 120hz displej je citeľný pri používaní a always-on zoberie za deň 2%baterky a iPhony mali naposledy problémy s málo batériou naposledy pri iphone 6

  Lol, tohle je opravdu stupidní komentář. iPhone je promakaný do každého detailu, všechno funguje naprosto spolehlivě. Display, pozorovací úhly jsou TOP, fotoaparát též. Zvuk z reproduktorů je luxusní. Co se týče nahrávání videa a zvuku, třeba na open festivalu, tak mikrofon zachycuje luxusní zvuk s basy. Na telefonu za 5000.- máte akorát nervy a nic jiného, všechno chrčí, vrže, levné plasty atd. Zajděte někam do prodejny na vystavené kusy a porovnejte sám.

  Základna Apple fanoušků vs Android fanoušci. :) Jsou to skuteční Androiďáci na těchto stránkách o apple? :D

  Popravdě každému vyhovuje co má a na co má. Co si budeme, má pravdu ten kdo říká že telefon za 30tis bude asi lepší než ten za 5tis.
  Někomu vyhovuje otevřený systém někomu ten uzavřený. Nelze srovnávat HW+SW Apple vs 1000 výrobců a jeden Android. V tomhle je ta skutečná síla Apple a je to jako porovnávat jabka a hrušky.
  Vyzkoušel jsem obojí a pokud nehodnotím telefon jako kus HW ale ekosystém a bezpečnost, kvalitu provedení a vyspělost, pak jsem na Android zanevřel a spokojím se s tím že apple dotahuje k dokonalosti 4 roky vymyšlené Adnroid věci a pokud se nepletu, nevypadá novej Android víc jako iOS?
  Pravdou je, že Apple je Mercedes ve světě HW a cena tohoto HW+SW je pro některé uživatele nepřekonatelnou laťkou a to je to co je na Apple štve :)

celý text

Čtěte více.