Zavřít reklamu

V posledních letech se kvalita fotoaparátů v případě jablečných telefonů znatelně posunula vpřed. Největší rozdíl můžeme spatřit snad u fotografií, které byly vyfoceny za horších světelných podmínek. Když v tomto směru srovnáme například ani ne 3 roky starý iPhone XS s loňským iPhonem 12, uvidíme šokující rozdíl. A jak se zdá, Apple se rozhodně nehodlá zastavovat. Podle nejnovějších informací respektovaného analytika Ming-Chi Kua by se iPhone 14 měl pochlubit 48 Mpx objektivem.

iPhone kamera fotoaparát fb

Kuo věří, že se cupertinská společnost chystá pro významné vylepšení zmiňovaného fotoaparátu. Konkrétně modely Pro by se měly dočkat zmiňovaného objektivu, který posune kvalitu fotografií zachycených mobilními telefony posune na zcela novou úroveň, se kterou se nedokáže měřit ani konkurence. Analytik také předpokládá vylepšení na poli natáčení videí. iPhone 14 Pro by teoreticky mohl být schopen nahrávat videa v 8K rozlišení, k čemuž Kuo přikládá poměrně přesvědčivý argument. Kvalita televizorů i monitorů jde totiž neustále kupředu a značně vzrůstá popularita AR a MR. Takovéto vylepšení na straně fotosoustavy by iPhonům mohlo skvěle pomoct a stát se lákadlem ke koupi.

Budoucnost modelu mini

Nad modelem s označením mini visí stále více otazníků. Teprve loni jsme se dočkali vydání kompaktního modelu s označením iPhone 12 mini, který ale v prodejích vůbec netáhne a stal se z něj spíše propadák. Přesně proto se v posledních měsících hovoří o tom, zdali s podobným telefonem můžeme v budoucnu vlastně počítat. Nejrůznější zdroje tvrdí, že navzdory této nepříznivé situaci bychom se o budoucnost „miniho“ neměli strachovat. Nejnovější informace od Kua ale mluví naopak.

Vypadá to totiž tak, že se pouze nemusíme strachovat o vydání iPhonu 13 mini. Podle jeho informací se totiž bude jednat o poslední podobný model, které se v případě generace iPhone 14 už zkrátka nedočkáme. V roce 2022 se i navzdory tomu dočkáme čtyř variant jablečného telefonu, a to konkrétně dvou 6,1″ a dvou 6,7″ modelů.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.