Zavřít reklamu

Apple nabízí rozsáhlé portfolio produktů a služeb. Samozřejmě největší pozornost na sebe každoročně poutají iPhony, ale postupně se větší popularitě těší i segment služeb. Z finančních výsledků jablečné společnosti je totiž patrné, že se služby stávají stále důležitějšími a plynou z nich tak větší a větší příjmy. Když se řeknou služby od Applu, většina jablíčkářů si představí například iCloud+, Apple Music,  TV+ a podobné. Pak je tady ale ještě jeden zcela zásadní zástupce v podobě AppleCare+, kterou bychom mohli označit za jednu z nejzajímavějších služeb od Applu.

Co je AppleCare+

V první řadě si pojďme posvítit na to, o co se vlastně jedná. AppleCare+ je totiž rozšířenou zárukou poskytovanou přímo společností Apple, která uživatelům iPhonů, iPadů, Maců a dalších zařízení znatelně rozšiřuje jejich možnosti v případě poškození jejich jablíčka. Pokud by tedy došlo k nejhoršímu, například k poškození iPhonu vinou pádu, pak mají předplatitelé AppleCare+ nárok na množství výhod, díky čemuž si mohou přijít na opravu či výměnu zařízení za podstatně sníženou cenu. Pořízením této služby se tak jablíčkáři mohou v jistém slova smyslu pojistit, aby v případě potřeby nezůstali bez zařízení a měli k dispozici adekvátní a cenově velice výhodnou možnost řešení.

AppleCare produkty

Jak jsme uvedli v odstavci výše, AppleCare+ je rozšířenou zárukou. S tím se zároveň dostáváme k dalšímu bodu v podobě srovnání s tradiční 24měsíční zárukou, kterou musí prodejci poskytovat při prodeji nových produktů v rámci zemí Evropské unie. Pokud bychom si šli pořídit nový iPhone, máme tedy 2letou záruku poskytovanou prodejcem, která řeší případné hardwarové chyby. Pokud by tedy v rámci této doby od pořízení došlo například k selhání základní desky, stačí přinést zařízení společně s účtenkou k prodejci a ten by měl problém vyřešit za vás – zajistit opravu či výměnu zařízení. Je však nutné upozornit na zcela zásadní věc. Běžná záruka pokrývá pouze problémy plynoucí z výroby. Pokud by vám tedy například iPhone spadl na zem a došlo k poškození displeje, nárok na záruku nemáte.

Co pokrývá AppleCare+

Naopak AppleCare+ jde hned o několik kroků dál a přináší solidní řešení na mnoho problémů. Tato rozšířená záruka od Applu totiž přináší množství výhod a pokrývá sérii různých situací, včetně případného utopení telefonu, na které se normální záruka ani nevztahuje (přestože jsou iPhony z výroby voděodolné). Jablíčkáři s AppleCare+ mají navíc nárok na okamžitý servis a podporu, bez ohledu na to, kde se zrovna nachází. Stačí totiž navštívit autorizovaného prodejce či servis. Součástí služby je pak také bezplatná přeprava při reklama, oprava a výměna příslušenství v podobě napájecího adaptéru, kabelu a dalších, bezplatná výměna baterie, pokud její kapacita klesne pod 80 %, případně také pokrytí dvou incidentů náhodného poškození. Stejně tak vás může tato rozšířená záruka zachránit v případě ztráty zařízení, případně při jeho krádeži. V takovém případě ale nejde o tradiční AppleCare+, ale o dražší variantu zahrnující i tyto dva případy.

Za servisní poplatek tak mají uživatelé nárok na opravu poškozeného displeje za 29 € a na jiný poškození za 99 €. Stejně tak nesmíme zapomenout zmínit prioritní přístup k expertům Applu či odbornou pomoc s hardwarem a softwarem. Ceny jsou uváděny pro evropské země. Důležitou otázkou také je, na kolik AppleCare+ vlastně vyjde.

rozbity cracked displej pexels

Jak už jsme totiž uvedli výše, jedná se o příplatkovou službu, jejíž cena se odvíjí od konkrétního zařízení. Například tříleté krytí Macu vás vyjde od 299 €, dvouleté krytí iPhonu od 89 € nebo dvouleté krytí hodinek Apple Watch od 69 €. Samozřejmě pak také záleží na konkrétním modelu – zatímco AppleCare+ na 2 roky pro iPhone SE (3. generace) vyjde na 89 €, dvouleté krytí AppleCare+ včetně ochrany proti krádeži a ztrátě pro iPhone 14 Pro Max činí 309 €.

Dostupnost v Česku

Čeští jablíčkáři o službě AppleCare+ častokrát ani neví, a to z poměrně prostého důvodu. Služba u nás bohužel není oficiálně k dispozici. Za běžných okolností si jablíčkář může AppleCare+ sjednat a pořídit nejpozději do 60 dní od koupě svého zařízení. Bezesporu nejjednodušším způsobem je navštívit oficiální Apple Store, ale samozřejmě nechybí ani možnost vše vyřešit z pohodlí domova online. Jak už jsme ale zmínili, služba u nás a v dalších zemích po celém světě není k dispozici. Uvítali byste AppleCare+ v Česku, případně pořídili byste si tuto službu, nebo vám naopak přijde zbytečná či předražená?

.