iWant

Profesionální fotograf se podíval na to, jak fotí nový iPhone X

iWant

Profesionální fotograf Austin Mann na svém webu publikoval poměrně komplexní recenzi fotografických schopností nového iPhonu. iPhone X si vzal na svůj výlet do Guatemaly a fotil, fotil a fotil (mezi tím nahrál i nějaké to video). Výsledky publikoval na svém blogu a vzhledem ke kvalitě recenze se šíří po Apple webech jako lavina. O jeho článku Tweetnul i Tim Cook, který jej tak trochu reklamně využil. To ovšem nic nemění na tom, že se jedná o velmi dobře odvedenou práci.

Kromě fotografií obsahuje test poměrně hodně textu. Autor se jednotlivě zaměřuje na schopnosti fotoaparátu, kamery, mikrofonu, fotografických režimů apod. V textu novinku často porovnává s iPhonem 8 Plus, který mu rukama prošel také.

Na novince oceňuje například podporu optické stabilizace obrazu, která je zde dostupná pro obě hlavní čočky (na rozdíl od iPhonu 8 Plus, kdy je optickou stabilizací vybavena jen jedna čočka). Fotografie jsou tak podstatně kvalitnější, snazší na focení a lépe si poradí s prostředím s nízkou úrovní osvětlení. To platí i pro čelní Face Time kameru a režim Portrait Lightning, který v šeru funguje překvapivě dobře.

Čelní kamera obsahuje jen jednu čočku, tudíž režimu Portrait Lightning pomáhá Face ID systém, resp. jeho infračervený emitor, který skenuje obličeje před sebou a tuto informaci předává dále softwaru, který díky tomu může vytáhnout ten správný objekt. Portrétové fotografie je tak možné pořizovat v takových světelných podmínkách, ve kterých by klasické dvoučočkové řešení z nedostatku světla vůbec nefungovalo.

Kromě fotografických schopností si autor pochvaluje také kvalitu nahrávání zvuku. Ačkoliv se o tom téměř nikdo nezmiňuje, mikrofony v novém iPhonu X jsou prý podstatně lepší, než ty v předchozích modelech. Byť se podle oficiálního vyjádření Applu jedná o stejný hardware, v tomto případě se jim ho podařilo lépe vyladit. Další detaily v recenzi najdete zde. Pokud vás iPhone X zajímá primárně jako fotomobil, jedná se o velmi dobré čtení.

Zdroj: Austin Mann