Zavřít reklamu

Zavděčit se všem je v podstatě nemožné a své o tom ví i samotný Apple. Zatímco jedna skupina lidí vitá zkratku pro zapnutí svítilny přímo na uzamčené obrazovce iPhonu X/XS/XR, druzí ji kritizují a žádají jablečnou společnost o její odstranění. Důvodem jejich nespokojenosti je totiž až příliš časté, nechtěné aktivování svítilny při běžné používání telefonu.

Podle USA Today si na zkratku svítilny, umístěnou přímo na domovskou obrazovku, stěžují Applu stovky uživatelů. Problém nepředstavuje zkratka sama o sobě, nýbrž její nechtěné používání. Podle mnohých je až příliš jednoduché ji aktivovat. Většina tak zapnutou svítilnu zjistí až poté, co telefon vytáhnou z kapsy. Někteří si zase všimnou světla prosvítajícího skrze oblečení, jiní jsou na aktivní svítilnu upozornění až kolemjdoucími na ulici.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Hlavním důvodem ke stížnostem je ale především následná nižší výdrž baterie. Časté využívání svítilny je totiž jednou z hlavních příčin rychlého úbytku zbývající kapacity baterie. Mnohdy stačí pár minut svícení a okamžitě se svítilna dostává na přední příčky v přehledu aplikací, jež nejvíce vytěžují akumulátor telefonu. Uživatelé proto Apple žádají, aby do nastavení přidal volbu, jež by umožňovala si zkratku svítilny na uzamčené obrazovce deaktivovat.

V naší redakci se nikdo s výše popsaným problémem na svém iPhonu X/XS nesetkal. Zajímá nás ale, jak se ke konkrétní zkratce stavíte vy a zda si svítilnu také často či sporadicky omylem aktivujete. Svůj názor nám můžete sdělit v anketě níže a také do komentářů.

Aktivujete někdy omylem svítilnu na uzamčené obrazovce iPhonu?

Ano, často
Ano, ale jen občas
Nevím, že by se mi to někdy stalo
Ne, nikdy
Created with QuizMaker

Diskuze k článku

celý text





Čtěte více