Zavřít reklamu

Svět programování, internetu a informačních technologií je bezesporu lákavý, pro začátečníky nebo mladší uživatele může být ale mnohdy nepochopitelný. Naštěstí existuje řada nástrojů, které vám pomohou proniknout do této fascinující oblasti. Které aplikace vám mohou v tomto směru pomoci?

Playgrounds (pouze pro iPad)

Aplikace Playgrounds sice primárně slouží k tomu, aby představila princip práce s jazykem Swift zejména dětem, jistě ji ale ocení nejeden dospělý. Swift Playgrounds naučí uživatele zábavným a hravým způsobem jednotlivým funkcím, příkazům, postupům a principům, a naučí je přemýšlet tím správným způsobem. V Playgrounds najdete celou řadu zábavných výukových programů, aplikace vám vše podrobně vysvětlí, popíše, a poskytne vám zpětnou vazbu. Jedná se o opravdu povedenou a užitečnou aplikaci, bohužel ale stále ještě postrádá českou lokalizaci.

Aplikaci Playgrounds stáhnete bezplatně zde.

Programming Hub

Aplikace Programming Hub si klade za cíl poskytnout uživatelům informace o všech možných oblastech IT, jednotlivými jazyky počínaje a datovou analýzou nebo třeba digitálním marketingem konče. Programming Hub je ideální pro naprosté začátečníky, protože vše učí od úplných základů. K dispozici jsou zde desítky srozumitelných interaktivních kurzů, zakončených virtuálním certifikátem. Aplikace učí opravdu efektivně, srozumitelně, k odemčení kompletního obsahu ale vyžaduje předplatné (zhruba 189 korun měsíčně, příležitostně je možné získat celoroční předplatné za výhodnou akční cenu) a je pouze v angličtině.

Aplikaci Programming Hub stáhnete bezplatně zde.

Programming Hero: Coding Fun

Mezi další zábavné aplikace pro začátečníky patří Programming Hero: Coding Fun. Tato aplikace vás nejen seznámí se základy jednotlivých témat, ale rovnou vám také poskytne příležitost k tomu, abyste si své nově nabyté znalosti obratem vyzkoušeli v praxi. V aplikaci najdete nejen řadu kurzů, ale také her, výzev, offline konzoli pro trénování a spoustu dalšího.

Aplikaci Programming Hero: Coding Fun stáhnete bezplatně zde.

Grasshopper: Learn to Code

Grasshopper je zábavná a informativní aplikace z dílny společnosti Google, která vás naučí základům práce s JavaScriptem. Je tedy sice jednostranně zaměřená a nenabízí výběr z více jazyků k učení, na rozdíl od aplikací, jako je třeba zmíněná Programming Hub nebo Programming Hero je ale zcela bezplatná. Nabízí krátká interaktivní cvičení, a je vystavěná tak, aby vám učení s její pomocí nezabralo příliš mnoho času. Pokud tedy hledáte uživatelsky přívětivý a především stoprocentně bezplatný úvod do JavaScriptu, je pro vás Grasshopper tou správnou volbou.

Aplikaci Grasshopper: Learn to Code stáhnete bezplatně zde.

Udemy

Aplikace Udemy neslouží přímo a výhradně k učení základů programování. Jedná se o centrum placených i bezplatných videokurzů, jejichž prostřednictvím si můžete osvojit celou řadu nových znalostí. Aplikace jako taková je bezplatná, a najdete v ní i řadu kurzů, zaměřených na IT a programování. Kromě placených kurzů, často zakončených certifikátem, jsou zde k dispozici i krátké bezplatné kurzy. Aplikace vás navíc umí upozornit na to, že se blíží čas pro další lekci.

Aplikaci Udemy stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.