Zavřít reklamu

Beats Electronics má prý Apple koupit kvůli videu, Steve Wozniak žádá, aby internet zůstal svobodný, Apple je v popředí žebříčku v dodržování práv zaměstnanců a také vyhrál v Nizozemsku patentový spor se Samsungem…

Steve Wozniak v otevřeném dopise žádá, aby zůstal internet zdarma (18. 5.)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak se veřejně postavil proti možným plánům Federální komise pro komunikaci (FCC). Ta totiž zvažuje zavedení nových pravidel na internetu, které by umožnili společnostem zaplatit si za zvýhodnění internetového provozu na jejich serverech. Steve Wozniak na toto reagoval několika slovy o historii internetu, kdy tento vynález popsal jako inovativní a experimentální, a přesně tyto jeho vlastnosti by se mohly změnit, pokud vláda zavede nové zákony o neutralitě internetu. Podle Wozniaka je zregulování internetové rychlosti podobné tomu, jako kdyby uživatelé platili za bity zpracované počítačem. „Představte si, že kdybychom tehdy začali prodávat naše počítače tak, abychom mohli naše zákazníky účtovat za počet bitů, které použijí, vývoj počítačů by se opozdil o několik desítek let,“ poznamenává Wozniak. Steve Wozniak tento problém také vnímá jako důležitý poznatek v rozhodnutí, zda-li jsou zde vlády od toho, aby naslouchaly svým občanům, nebo od toho, aby reprezentovaly bohaté jedince.

Zdroj: Cult Of Mac

Podle Waltera Isaacsona koupí Apple Beats Electronics kvůli videu (19. 5.)

Autor biografie o Stevu Jobsovi Walter Isaacson se pro Billboard podělil o svůj názor na údajné koupení společnosti Beats Electronics Applem. Největším důvodem koupě je podle mnohých Jimmy Iovine, zakladatel nahrávací společnosti Interscope Records a jeden z šéfů Beats Electronics. Podle Isaacsona chce ale Apple použít Iovina hlavně pro vyjednání smluv s televizními společnostmi, aby tak mohl konečně vypustit svůj dlouho spekulovaný televizní produkt. Takovýto televizní produkt nevyšel již dlouho právě kvůli tomu, že se Applu nedaří dostat důležité televizní společnosti na svoji stranu. Iovine v minulosti pomohl Applu v mnoha podobných situacích; například při podepisování smluv s nahrávacími společnostmi při rozjezdu iTunes Store nebo při přesvědčování skupiny U2, aby povolila Applu vydat speciální U2 edici iPodů. Podle Isaacsona má Iovine na to, aby přesvědčil mocné společnosti, na druhou stranu se ale svět zábavního průmyslu od počátku milénia dramaticky změnil.

Zdroj: MacRumors

Patentový spor v Nizozemsku vyhrál Apple, zákaz prodeje svých produktů dostal Samsung (20. 5.)

Soud v Haagu v úterý ráno zakázal Samsungu prodej několika produktů kvůli porušení patentových práv Applu na zjednodušení ovládání telefonu a hlavně na známý “bounce back” efekt. Případ se začal řešit už v roce 2012 v Německu, tehdy ale vyhrál Samsung. O rok později se případ přesunul do Haagu, kde vyhrál Apple. Kvůli protahování řízení jsou produkty Samusungu, které společnost nyní nesmí prodávat, již staré modely typu Galaxy S nebo Galaxy SII, rozhodnutí soudu se ovšem vztahuje i na všechny budoucí modely Samsungu, které by tento patent opět porušily.

Zdroj: Apple Insider

Až 1500 zaměstnanců přesune Apple do kampusu v Sunnyvale (21. 5.)

Apple si pornajal jednu z budov v komplexu v Sunnyvale v Kalifornii. Ten byl v nedávných letech zakoupen a opraven realitní kanceláří, která přeměnila desítky let staré budovy na moderní, téměř umělecký komplex využívatelný pro komerční účely. Apple zatím koupil jen jednu z budov, ale podle města má v plánu koupi zbývajících šest taktéž. Koupě komplexu v Sunnyvale je jedním z projektů rozšiřování kampusu Applu. V Santa Barbaře Apple koupil dvě budovy pro asi 1 200 zaměstnanců a v blízké budoucnosti se také chystá otevřít slavný projekt nového obřího kampusu ve tvaru vesmírné lodě pro 14 000 zaměstnanců.

Zdroj: MacRumors

Apple patří mezi nejlépe hodnocené značky, co se týče práv zaměstnanců (21. 5.)

Křesťanská charitativní organizace Baptist World Aid Australia vypustila průzkum společností zaměřený na pracovní podmínky pro zaměstnance v celém dodavatelském a výrobním řetězci. Apple byl v tomto průzkumu, který se zajímá o podmínky zaměstnanců již ve stádiu těžby minerálů, hodnocen jako jedna z nejlepších společností. Apple se umístil těsně pod Nokií. Jedna z hlavních kategoriích, ve kterých Apple uspěl a mnoho dalších firem ne, je vyplácení mzdy. Organizace se zaměřila na to, jestli společnosti všem svým zaměstnancům platí alespoň minimální mzdu, za níž si mohou pořídit jídlo, vodu a příbytek. Zvolení Applu se může zdát pro mnohé nesmyslem, vzpomene-li si na všechny problémy spojené s dětskou prací a špatnými pracovními podmínkami v čínském Foxconnu, na ty se ale kalifornská společnost v posledních měsících zaměřila. Apple nyní běžně prověřuje všechny své dodavatele a pokud některý z nich nesplňuje striktní podmínky, Apple s ním přeruší spolupráci.

Zdroj: MacRumors

Apple a další společnosti se dohodly na srovnání případu s platy (23. 5.)

Apple, Google, Intel a Adobe se dohodli se zástupcem tisíce zaměstnanců Silicon Valley na peněžním vyrovnání v hodnotě 324,5 milionu dolarů. Jedná se o odškodnění za údajné spiknutí ohledně nezvyšování mezd v rámci celého sektoru, ze které byly společnosti zaměstnanci obviněny. Rozhodnutí ještě musí schválit soudkyně Lucy Kohová. Pokud se tak stane, každý z 60 000 pracovníků dostane mezi 2 000 až 8 000 dolary, v závislosti na výši jejich platu. Společnosti se rozhodly zaplatit první milion dolarů do deseti dnů po uzavření dohody a zbytek peněz vyplatit až po soudím schválení. Jako součást dohody už po všech čtyřech společnostech nemůže být nárokováno jakékoliv náhrady kvůli údajnému spiknutí.

Zdroj: Apple Insider

Týden v kostce

Apple v minulém týdnu ztratil svůj vedoucí post v žebříčku nejhodnotnějších značek světa, vystřídal ho totiž Google. Apple je nyní v žebříčku druhý, a tak pod ním zůstal například i Microsoft, který minulý týden představil inovaci svého hybridního tabletu Surface Pro 3.

Apple za minulý týden stačil oficiálně potvrdit představení nových produktů na blížící se konferenci WWDC, stihl také oznámit dražbu svého legendárního barevného loga z kampusu, nestihl ovšem najít mimosoudní řešení svého sporu se Samsungem, a tak se nejspíše zase bude soudit.

Angela Ahrendtsová představila své tři priority v rozvoji Apple Storů a Bentley také prozradil, jak probíhalo natáčení jeho reklamy, která byla celá vytvořena pomocí iPhonu a iPadu.

.