Zavřít reklamu

Siri jako záchranář, další rozšíření Apple Pay, změna názvu počítačového operačního systému, oblíbenost Tima Cooka a zájem o auto ze strany Steva Jobse…

Funkce „Hey Siri“ zachránila život malého dítěte (7. 6.)

Těsně před spekulovanou aktualizací Siri v novém iOS se v Austrálii odehrál příběh, který může Apple inspirovat k rozvoji hlasové asistentky. Stacey, matka jednoroční holčičky, během jednoho večera s hrůzou zjistila, že její dcera přestala dýchat. Při pokusech uvolnit její dýchací cesty Stacey upustila svůj iPhone na zem, ale díky funkci „Hey Siri“ mohla i přesto zavolat ambulanci, aniž by se o malou holčičku přestala starat. Když ambulance dorazila do domu Stacey, její dcera už opět dýchala. Rodina holčičky všem rodičům doporučuje, aby se dobře seznámili s funkcemi jejich telefonů, jelikož někdy mohou zachránit život.

Zdroj: AppleInsider

Apple Pay má 13. června dorazit do Švýcarska (7. 6.)

Podle nejnovějších zpráv bude Apple pokračovat se svou expanzí Apple Pay v Evropě spuštěním služby ve Švýcarsku. První bankou, která by měla službu podporovat, je Cornèr Bank, a to možná již v pondělí, tedy ve stejný den, jako je na vývojářské konferenci WWDC keynote, na které Apple představí nový software. Další švýcarské banky by se měly přidat později.

Apple zatím Apple Pay v Evropě spustil pouze ve Velké Británii, Španělsko na své potvrzené zahájení v roce 2016 stále ještě čeká. Kromě Spojených států je pak služba dostupná v Austrálii, Kanadě, Singapuru a částečně i v Číně.

Zdroj: AppleInsider

MacOS zřejmě na WWDC skutečně nahradí OS X (8. 6.)

Apple na svých stránkách použil název „macOS“ jako referenci ke svému počítačovému operačnímu systému, který se dosud jmenoval OS X. V sekci často kladených otázek ohledně nových pravidel App Storu se vedle systémů iOS, watchOS a tvOS objevuje také macOS. Název se tento rok již jednou nacházel ve službě iTunes Connect, ovšem ve formě s velkým písmenem M – MacOS. Nové označení svého operačního systému pro Macy by mohl Apple představit již v pondělí na WWDC, stránka byla mezitím opravena a macOS je nyní opět OS X.

Zdroj: MacRumors

Tim Cook je v první desítce nejoblíbenějších šéfů ve Spojených státech (8. 6.)

Na základě průzkumu spokojenosti pracovníků nejvýznamnějších společností se svými šéfy se Tim Cook umístil z 50 nejlépe hodnocených šéfů na osmém místě. Zaměstnanci Applu vysoce hodnotili hlavně výhody, které jim společnost přináší, stimulující prostředí a kolegialitu. Na druhou stranu nižší hodnocení Apple dostal za špatný poměr mezi soukromým životem a prací a dlouhé pracovní hodiny. Průzkumu se zúčastnilo přes 7 tisíc zaměstnanců. Cook si v porovnání s minulými roky polepšil. V roce 2015 se umístil na desátém místě, před dvěma lety na místě osmnáctém.
Na prvním místě se umístil Bob Becheck, ředitel společnosti Bain v Bostonu, před Cooka se dostal také Mark Zuckerberg z Facebooku nebo Sundar Pichai z Googlu.

Zdroj: AppleInsider

Spekulace: iMessage by mohly dorazit na Android (9. 6.)

Další ze spekulací těsně před konferencí WWDC se týká rozšíření ekosystému Applu na Android, tentokrát v podobě iMessage. Podle nepotvrzených zpráv by měly iMessage být po Apple Music další jablečnou aplikací, která se objeví na Google Play. Komunikační služba může uživatelům Androidu nabídnout bezpečné posílání šifrovaných zpráv a applovský design. Přechod z Androidu na iPhone byl minulý rok rekordní a spuštění iMessage na této platformě by mohlo vést k ještě více přechodů uživatelů k iPhonu.

Zdroj: AppleInsider

Už Steve Jobs se v roce 2010 zajímal o auto (9. 6.)

Steve Jobs se v roce 2010 setkal s Bryanem Thompsonem, průmyslovým designérem, aby se s ním pobavil o autě s názvem V-Vehicle, na kterém Thompson právě pracoval. Při jejich schůzce, během které si Jobs mohl auto obhlédnout, dal tehdejší šéf Applu Thompsonovi několik rad.

Podle Jobse se měl Thompson soustředit hlavně na plastické materiály, které by auto udělaly až o 40 procent lehčí než ocelová vozidla a navíc o 70 procent levnější. Jobs měl prý vidinu celoplastového auta, které by jezdilo na benzin a řidičům by bylo dostupné jen za 14 tisíc dolarů (335 tisíc korun). Thompson dostal od ředitele Applu také několik rad ohledně interiéru. Jobs mu doporučil více ostrý design, který vyvolává pocit preciznosti.

Projekt V-Vehicle nakonec selhal převážně kvůli snížení státního financování a Jobs se v tomto období soustředil hlavně na iPhone. Jak můžeme ovšem vidět, Apple Car, automobil, na kterém teď kalifornská společnost pravděpodobně soustředí svou pozornost, je už delší dobu plánovaným produktem.

Zdroj: MacRumors

Týden v kostce

Již v pondělí se bude konat jedna z největších každoročních událostí Applu konference WWDC a my o tom, co Apple chystá, netradičně nevíme vůbec nic. Jedinou novinkou, kterou oznámil Phil Schiller, je kompletní přepracování nákupu aplikací v App Storu. Apple se v žebříčku Fortune 500 vyšplhal na třetí místo, vyrobil tolik elektřiny, že se ji rozhodl prodávat, a do svých nových reklam obsadil DJ Khaleda.

.