Zavřít reklamu

Investorovi Carlu Icahnovi nestačí ani současné rekordní hodnoty akcií Applu, který by měl podle odhadů letos prodat přes 300 milionů iOS zařízení. Nový iPhone má mít vylepšené Touch ID a Apple Watch budou ukazovat hladinu glukózy.

Apple Watch budou ukazovat hladinu glukózy (9. 2.)

Diabetici, kteří k monitorování glukózy používají senzor DexCom, budou mít přístup ke grafu hladiny cukru v krvi skrze Apple Watch. Graf bude přístupný přes oficiální aplikaci, jež bude dostupná jak na hodinkách, tak na iPhonu. Zatímco uživatel klasických monitorů si musí před každým testem pomocí jehly píchnout do kůže, senzor DexComu je trvale uložen těsně pod kůží a data snímá každých pět minut, Ty jsou pak přes něj vysílány přímo do aplikace, kde si je může uživatel zkontrolovat třeba na zápěstí s Apple Watch.

Zdroj: 9to5Mac

V roce 2015 by Apple mohl prodat 320 milionů iOS zařízení (10. 2.)

Na základě poměrně nevšedního vzorce předpověděl analytik Horace Dediu z Asymco, že se v letošním roce prodá až 320 milionů iOS zařízení. Podle něj se v minulosti prodeje zařízení Applu vždy vázaly na výdaje kalifornské společnosti. V roce 2015 se Apple chystá hodně utrácet, 12 miliard dolarů by mělo být použito na výrobu nových zařízení, stavbu továren, zahájení prodeje Apple Watch nebo třeba dokončování Kampusu 2.

Podle vzorce by tak na základě takové útraty měly prodeje iOS zařízení dosáhnout 310 až 320 milionů kusů, což je téměř o 60 milionů více než minulý rok. I když se Dediu trefilo s odhadem prodaných zařízení za minulý rok, tentokrát není jisté, zda bude návaznost na výdaje platit, protože výdaje na stavbu nového kampusu se nejspíše přímo neprojeví v prodeji produktů.

Zdroj: Cult Of Mac

Příští iPhone má mít vylepšený Touch ID senzor (10. 2.)

Podle analytika firmy KGI Securities Ming-Chi Kua, jehož předpovědi o plánech Applu se v minulosti několikrát potvrdily, bude nový iPhone disponovat vylepšeným senzorem Touch ID. Méně chyb ve čtení otisků prstů by mělo zlepšit používání Apple Pay. Společnosti, které Applu dodávají potřebné komponenty pro výrobu Touch ID, tak zvýší produkci ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

K instalaci nového Touch ID prý bude potřeba přesnější laserové sváření. Vylepšená technologie tak zajistí, že používání Apple Pay bude ještě bezpečnější. V minulých týdnech se vedly debaty o zabudování senzoru přímo do displeje iPhonu, to je ale kvůli nákladné výrobě safírového displeje prý zatím nereálné.

Zdroj: MacRumors

„Kill switch“ má na svědomí menší množství krádeží smartphonů (11. 2.)

Díky funkci „kill switch“, která umožňuje smartphony na dálku zablokovat, pokud jsou odcizeny, klesl v několika městech počet jejich krádeží. Podle agentury Reuters se počet ukradených iPhonů snížil o 25 % v New Yorku, o 40 % v San Francisku a o celou polovinu v Londýně poté, co Apple v září 2013 zakomponoval „kill switch“ do iOS 7.

Ve Spojených státech mezitím státní zástupci tlačili na vládu, aby z této funkce udělali povinnost pro každého výrobce smartphonů. V Kalifornii je tento zákon již připraven, ale už několik měsíců před jeho vstupem v platnost se počet krádeží snížil na polovinu, a to díky tomu, že výrobci mobilních telefonů funkci do svých zařízení již zahrnují i tak. Například v San Francisku bude ovšem takový zákon velice prospěšný, protože právě v tomto městě je stále celá polovina zločinů tvořena krádežemi smartphonů.

Zdroj: Reuters

Carl Icahn: Akcie Applu by měly nyní být téměř dvojnásobné (11. 2.)

Investor Carl Icahn věří, že akcie Applu jsou i nadále podhodnocené a že by měl Tim Cook této situace využít a nakupovat ve velkém akcie zpět. Icahn si je vědom, že se akcie Applu prodávají za pro Apple rekordní sumu, ale i tak je to podle něj méně, než by mohlo být. V otevřeném dopise řekl, že jedna akcie Applu by měla stát až 216 dolarů, což je o sto dolarů více než aktuálních 115 dolarů. „To, o čem mluvím, není cena Applu v budoucnosti. Takovou hodnotu má podle mě Apple dnes,“ dodal americký miliardář.

Zdroj: Apple Insider

Displeje pro Apple Watch bude dodávat výhradně LG (13. 2.)

Vypadá to, že p-OLED displeje pro jablečné hodinky bude pro Apple vyrábět pouze jediná společnost, a tou je jihokorejská LG. Taková zakázka by mohla akcie LG navýšit až o 25 procent. Podle odhadů by mohlo LG v letošním roce díky výrobě displejů pro Watch zaznamenat příjmy až ve výši 1,4 miliardy dolarů, pokud počítáme, že se cena displeje pro jedny hodinky bude pohybovat okolo 45 dolarů. Apple plánuje v prvním roce prodeje prodat 29 milionů kusů Apple Watch a v roce 2016 by se měl tento počet zdvojnásobit až na 61 milionů kusů.

Zdroj: Cult of Mac

Týden v kostce

Zahájení prodeje Apple Watch v dubnu se pomalu blíží a Tim Cook si je jistý, že budou stejným hitem, jako byl iPod – každý si v nich najde to své. Šéf Applu může být optimistický, když se na něj odevšad valí zprávy, že je jeho společnost první americkou firmou se 700miliardovou tržní hodnotou. S takovým postavením si pak může dovolit diktovat podmínky ve spolupráci s IBM.

Stále ale existují oblasti, ve kterých by se kalifornská společnost mohla zlepšit, a sama si je toho vědoma, jelikož například budoucí iOS 9 by se mělo zaměřit hlavně na stabilitu systému, který v minulých měsících Applu trochu poškodila pověst. Úplnou jedničkou už Apple není ani v hudebním byznysu, což chce ale změnit se svou novou streamovací službou, jež by měla být vypuštěna do poloviny roku.

Apple své vydělané peníze ale zároveň neustále investuje, a tak například zaplatí 850 milionů dolarů za solární elektrárnu, která bude pohánět veškeré objekty Applu v Kalifornii. Zároveň přichystal novou reklamu na iPad, která pokračuje v kampani „Change“.

Applu se ovšem daří i ve vzduchu: pilotovi letadla vypadl MacBook Air, který ovšem po 300metrovém volném pádu nadále funguje, a americká aerolinka předvedla, jak bude v blízké budoucnosti využívat Apple Pay při nákupech v letadle. Corning oznámil, že chystá Gorila Glass s odolností safíru a navíc jsme se minulý týden dozvěděli, že majitelé iPhonu 6 Plus potřebují větší datové balíčky.

.