Zavřít reklamu

Notebookům od Applu se daří, to samé však nelze říct o jablečných tabletech. iOS a Android drtivě ovládají trh s operačními systémy a ve švédském Stockholmu se chystá skvostný Apple Store. Americké dívce zachránila během únosu funkce Find My iPhone.

Na klesajícím trhu s notebooky Apple překonal 10% podíl (16. 2.)

Podle nejnovějších dat si MacBooky vedou velmi dobře v celosvětovém prodeji notebooků. Kalifornská společnost zaujala čtvrté místo, když se její podíl na trhu v roce 2015 zvedl o jeden procentní bod, a překonala tak rivaly Acer a Asus. Zatímco trh s notebooky se celkově propadá, MacBooky si polepšily na 10,3 procenta podílu. Notebooků se nicméně prodalo za rok 2015 164 milionů, rok předtím o 11 milionů více.

První dvě místa loňského žebříčku v podílu na trhu notebooků okupují HP a Lenovo, obě firmy mají podíl okolo 20 procent. Apple spolu s Acerem a Asusem mají kolem 10 procent. V případě Applu je ovšem nutné vzít na vědomí, že jeho notebookové portfolio se skládá pouze ze tří modelů a nejlevnější z nich začíná na ceně 899 dolarů, což je neporovnatelné s ostatními výrobci počítačů, které nabízejí desítky různých modelů za velmi nízké ceny.

Zdroj: MacRumors

Prodeje iPadů by prý mohly klesnout na nejslabší čtvrtletí vůbec (17. 2.)

Podle tchajwanského deníku DigiTimes spadnou prodeje iPadů za toto čtvrtletí na 9,8 milionu prodaných kusů. Menší prodeje jablečného tabletu kalifornská společnost zaznamenala pouze jednou, a to v létě 2011, v období iPadu 2. I když podíl na trhu s tablety bude mít Apple stále vysoký (21 procent v porovnání se 14 procenty Samsungu), výše zmíněné prodeje by znamenaly téměř 40procentní propad proti poslednímu čtvrtletí a 20procentní meziroční propad.

Celkové prodeje tabletů nicméně taktéž čelí 10procentnímu poklesu, na vině je pravděpodobně vysoká saturace trhu a nevýznamná vylepšení, která zákazníky dostatečně nepodněcují ke koupi nových modelů. Apple minulý podzim místo představení nové verze iPadu Air přišel s úplně novým iPadem Pro a spekuluje se o tom, že iPad Air 3 příjde na řadu již příští měsíc – jak moc kalifornské společnosti s prodeji pomůžou, bude záležet hlavně na jejich inovativnosti.

Zdroj: MacRumors

iOS a Android dohromady drží téměř 99 procent trhu (18. 2.)

V průzkumu společnosti Gartner se ukázalo, že dva nejpoužívanější mobilní operační systémy, iOS a Android, ovládají dohromady 98,4 procenta trhu. Čísla reprezentují používání mobilních systému za poslední čtvrtletí loňského roku, které zahrnuje i vánoční sezónu. Uživatelé stále nejvíce používají Android, telefony s tímto systémem běží na drtivých 81 procentech trhu, iOS se nachází na druhém místě s 18 procenty.

Zatímco Android si v porovnání s rokem 2014 přišel na další čtyři procentní body, podíl iOS se ve skutečnosti snížil z 20 procent. Windows pak zaujímá pouze 1,1 procenta, Blackberry dokonce jen 0,2 procenta.

Zdroj: MacRumors

Apple je podeváté v řadě nejobdivovanější společností světa (19. 2.)

Apple se již podeváté v řadě stal nejobdivovanější společností světa v žebříčku prestižního magazínu Fortune. Vedle Applu se na druhé a třetím místě umístily také Alphabet, mateřská společnost Googlu, a online obchod Amazon. Tyto tři společnosti se v první trojce umisťují už několik let a navíc všechny existují méně než 40 let.

Průzkum Fortune oslovuje čtyři tisíce ředitelů a analytiků z 652 společností ze 30 zemí. V první desítce se také umístily například Walt Disney, Starbucks a Nike. Z dalších technologických společností se do první dvacítky vyšplhaly Facebook na 14. místě a Netflix na 19. místě.

Zdroj: Apple Insider

Apple ukázal, jak bude vypadat nový Apple Store ve Stockholmu (19. 2.)

Wendy Beckmanová, ředitelka evropských Apple Storů, minulý týden představil návrh nového vlajkového Apple Storu ve švédském Stockholmu. Veřejnost se nyní může pokochat miniaturou plánovaného obchodu a jeho okolí s krásnými zahradami, fontánami, stolky a lavičkami k posezení a nespočtem zeleně Královské zahrady v centru hlavního města. Samotný Apple Store si pak propůjčuje skleněný design z Apple Storu na Páté avenue v New Yorku a je završen dominantní kovovou střechou. Celou čtvrť pak Apple pokryje Wi-Fi zdarma, aby si zákazníci mohli vychutnat odpočinek v krásném prostředí.

Zdroj: Cult of Mac

Policie zachránila unesenou dívku díky Find My iPhone (19. 2.)

V americké Pennsylvánii byla minulý týden unesena 18letá dívka, kterou se brzy podařilo najít pomocí funkce Find My iPhone. Tamější policii kontaktovala matka oběti, které dívka posílala textové zprávy a následně byla schopná zaměřit svou lokaci použitím iCloudu a služby Find My iPhone. Dívka byla policií zanedlouho nalezena svázaná v kufru auta zaparkovaného na parkovišti McDonaldu 240 kilometrů od jejího domova. Unesl ji její stejně starý přítel, jehož kauce byla vyčíslena na 150 tisíc dolarů.

Zdroj: 9to5Mac

Týden v kostce

Apple se minulý týden opět objevil v titulcích novinových článků, když Tim Cook zveřejnil dopis, ve kterém adresuje důležitost bezpečnosti mobilních zařízení před vládními zásahy. V ochraně soukromí uživatelů ho krátce na to podpořili jak Google a WhatsApp, tak i Edward Snowden.

Apple Music nyní používá 11 milionů lidí a pro navýšení počtu zákazníků chystá Apple novou verzi iTunes, která se na hudbu zaměří, a také drama Vital Signs s Dr. Dre, které bude exkluzivně dostupné právě jen na Apple Music. Úspěch slaví společnost i se svými Watch, které s ostatními chytrými hodinkami v distribuovaných kusech překonaly ty švýcarské, a službou Apple Pay, kterou spustil v Číně.

Kalifornská společnost také emituje zelené dluhopisy v hodnotě jedné a půl miliardy dolarů, staví vývojářské středisko v Indii a na iPhony 6S láká dvěma novými reklamami. Nový iPhone 5SE přijde s výkonným čipem A9, iPad Air 3 s verzí A9X, vylepšená verze iOS 9.2.1. pak zase opravuje zablokované iPhony Errorem 53. Tim Cook, Jony Ive a architekt Norman Foster mluvili s Vogue o designu a krase hlíny v novém kampusu Applu a Kate Winsletová vyhrála za roli ve filmu Steve Jobs cenu BAFTA.

.