Zavřít reklamu
iWant

Jak fotí nový iPhone XS? Podívejte se na první snímky

iWant

Ukázky fotografií pořízených novou generací iPhonu Apple při keynote nikdy neopomene. Vylepšenému fotoaparátu v novém iPhonu XS byl při prezentaci věnován poměrně dlouhý čas a předvedené fotografie byly v mnoha ohledech úchvatné. A i když půjde nový iPhone do prodeje až od 21. září, pár vyvolených dostalo možnost vyzkoušet novinku dříve. Proto už nyní máme k dispozici první dvě sbírky fotografií, které svým novým iPhonem XS pořídili fotografové Austin Mann a Pete Souza.

iPhone XS obsahuje duální fotoaparát o 12 MP a při keynote byly zdůrazněny dvě hlavní novinky. První z nich je funkce Smart HDR, která má zlepšit zobrazení stínů na fotografii a věrně zobrazovat detaily. Další novinkou je vylepšený bokeh efekt v kombinaci s portrétovým režimem, kdy je nově možné měnit hloubku ostrosti po pořízení fotografie.

Cesty po Zanzibaru zachycené iPhonem XS

První sbírka je od fotografa Austina Manna, který na nový iPhone XS zachytil své cesty po ostrově Zanzibar a následně je nechal zveřejnit přes web PetaPixel.com. Fotografie od Austina Manna potvrzují zmíněná vylepšení, je na nich nicméně vidět i skutečnost, že fotoaparát iPhonu XS má své hranice. Například při detailním pohledu na fotografii plechovky lze spatřit rozostřené okraje.

Washington, D. C. pohledem bývalého fotografa Bílého domu

Autorem druhé sbírky je bývalý Obamův fotograf Pete Souza. Na fotkách zveřejněných stránkou dailymail.co.uk zachycuje známá místa z hlavního města Spojených států. Na rozdíl od Manna jsou v této sbírce k vidění fotky za horšího světla, které nám umožňují lépe poznat skutečné vlastnosti nového fotoaparátu.

Nový iPhone XS má bezesporu jeden z nejlepších fotoaparátů, jaký kdy v mobilním telefonu byl. A i přesto, že se zdá být v mnoha případech dokonalý a srovnatelný s profesionálními fotoaparáty, má také své hranice. I přes drobné nedostatky je však nový fotoaparát ohromným posunem kupředu a pohled na fotky skutečně uchvacující.