Zavřít reklamu

Navzdory silné konkurenci ze strany komunikačních platforem, jakými jsou Telegram nebo Signal, zůstává WhatsApp nejoblíbenější platformou pro zasílání zpráv, která každý den spojuje více než miliardu aktivních uživatelů po celém světě. Ne však na iPadu. 

WhatsApp je jako mobilní aplikace dostupná na iOS a Androidu, ale v případě použití tabletu Applu máte prostě smůlu. Síla platformy je právě v multiplatformním chatu, kdy odešlete zprávu z iPhonu a ta dorazí i komukoli na Android. Jenže společnost Meta, která stojí nejen za Facebookem, Messengerem, Instagramem, a právě i WhatsAppem, má k optimalizaci svých aplikací pro iPady tak trošku nechuť.

iPady jsou na druhé koleji 

Je to poměrně zvláštní. Stejně dlouho jako se volá po WhatsAppu pro iPady, volá se i po verzi Instagramu pro tablety Applu, která však také pořád nepřichází. Místo toho jen společnost optimalizuje webové rozhraní, které právě můžete i na iPadech plnohodnotně využívat a společnost jím tak prakticky nahrazuje samotnou aplikaci. Stejně tak je tomu v případě WhatsAppu. Pokud tedy chcete, můžete na iPadu WhatsApp používat, jen ne skrze aplikaci ale právě webový prohlížeč.

Nicméně aplikace, na rozdíl té Instagramu, se na iPady má skutečně chystat. Problém je v tom, že asi ani v Metě neví, kdy bychom se jí mohli dočkat. Will Cathcart, tedy šéf WhatsAppu, se v rozhovoru pro The Verge zmínil, že lidé už na podporu platformy na jablečných tabletech čekají skutečně dlouho a že jim chce vyjít společnost vstříc. Jenže chtít je jedna věc a dělat druhá. 

Neuvedl totiž, v jaké fázi vývoj je, ani to, jestli vůbec začal, nebo kdy bychom se mohli skutečně dočkat. Vše se odpichuje od podpory účtu na více zařízeních, což by právě mohla být první vlaštovka v tom platformu na velké displeje skutečně dostat. Ostatně i proto lze WhatsApp využívat skrze web víceméně bez omezení.

Kvůli způsobu šifrování zpráv WhatsApp v minulosti nedokázala platforma synchronizovat konverzace napříč zařízeními přes internet, jak to funguje u většiny ostatních aplikací pro zasílání zpráv. Pokud tedy aplikace WhatsApp v telefonu neměla přístup k internetu, klient pro počítače (a tablety) nefungoval. Beta verze podpory více zařízení umožňuje synchronizovat účet WhatsAppu až na čtyřech zařízeních najednou, což je proces, který zahrnuje mapování identifikátorů zařízení na klíč účtu na serverech WhatsApp způsobem, který je stále šifrovaný. Nyní, když taková technologie synchronizace už existuje, je velká šance, že se jednou dočkáme. 

.