Zavřít reklamu

Pokud si prostřednictvím Apple Watch chcete nechat měřit cvičení, tak je nutné, abyste sledování zapnuli. Učinit tak můžete buď ručně v aplikaci Cvičení, popřípadě vám u chůze či běhu může přijít oznámení, ve kterém je možné sledování zapnout jednodušeji. S každým cvičením však samozřejmě souvisí také pauzy, během kterých nabíráte sílu a energii. Správně byste tyto pauzy měli ručně na Apple Watch zaznamenat, aby výsledné měření bylo co nejpřesnější, avšak ne vždy se vám do toho může chtít a v určitých případech můžete klidně zapomenout.

Jak na Apple Watch aktivovat automatické pozastavení tréninků

Dobrou zprávou ale je, že Apple Watch dokáží pozastavení cvičení detekovat a sledování tréninku tak pozastavit automaticky. Tato funkce je ve výchozím nastavení vypnutá, a pokud ji nemáte aktivní, tak se vás hodinky mohou pouze dotázat, zdali už jste se cvičením skončili, anebo zdali stále pokračujete, takže musíte zareagovat. Díky automatickému pozastavení nemusíte vůbec nic řešit, jelikož se vše bude provádět automaticky. Tuto funkci aktivujete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak ve spodním menu přejděte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte kolonku Cvičení.
  • Zde se pak lokalizujte řádek Pozastavení, na který prstem klepněte.
  • Poté pomocí přepínače funkci Pozastavení jednoduše aktivujte.
  • Nakonec stačí zvolit, při jakých typech cvičení se má sledování automaticky pozastavovat.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch jednoduše nastavit automatické pozastavování cvičení v případě nečinnosti, potažmo pokud se přestanete hýbat. Nutno však zmínit, že tohle automatické pozastavení sledování cvičení funguje jen u některých typů cvičení – jedná se konkrétně o běh a venkovní jízdu na kole. U jiných typů cvičení bohužel tato funkce prozatím není k dispozici, třeba se ale brzy dočkáme v rámci budoucí aktualizaci.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.