Zavřít reklamu

Čas od času se při procházení webu můžete ocitnout v situaci, kdy se vám na displeji objeví dialogové okno, ve kterém vás konkrétní stránka žádá o přístup k vaší poloze. V některých případech je tento požadavek relevantní – například pokud do vyhledávání zadáte „restaurace“ a přístup k poloze povolíte, tak se vám zobrazí takové restaurace, které jsou vám blízko. Občas vás ale o polohu může požádat i jakákoliv jiná stránka, která ji očividně k ničemu nepotřebuje. Jestliže už vás tyto žádosti pro získání přístupu k poloze štvou, tak jste tady naprosto správně. V tomto článku se totiž podíváme na to, jak je můžete kompletně deaktivovat.

Jak na iPhone v Safari nastavit, aby vás webové stránky nemohly žádat o přístup k poloze

V případě, že už vás na internetových stránkách v Safari otravují neustálé žádosti o získání přístupu k vaší poloze, tak můžete tyto žádosti a všeobecně možnost přístupu k poloze webovým stránkám zakázat. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže a najděte kolonku Soukromí, na kterou klepněte.
  • Na další obrazovce pak nahoře klepněte na kolonku Polohové služby.
  • Tímto se ocitnete v nastavení polohových služeb. Zde sjeďte níže, kde se nachází seznam aplikací.
  • V tomto seznamu všech aplikací najděte tu, která se nazývá Stránky v Safari a klepněte na ni.
  • Zde už jen stačí, abyste v kategorii Přístup k poloze zaškrtnuli možnost Nikdy.

Výše uvedeným způsobem už vás tedy webové stránky nebudou moci žádat o přístup k vaší poloze. Existuje tady ale ještě jedna možnost, která není tak úplně drastická. Pokud webové stránce klasicky povolíte přístup k poloze, tak jí předáte vaši přesnou polohu – podobně jako například u navigací. Jestliže vám vadí právě předaní úplně přesné polohy, ale na druhou stranu by vám nevadilo předání přibližné polohy, abyste funkce spojené s polohou mohli využívat, tak pro vás mám dobrou zprávu. Apple totiž v jedné z posledních aktualizací přidat možnost, pomocí které můžete aplikacím povolit přístup pouze k přibližné poloze. Chcete-li tuto možnost nastavit v Safari, tak přejděte do Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby -> Stránky v Safari, kde deaktivujte možnost Přesná poloha.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.