Zavřít reklamu

K představení nových operačních systémů v podobě iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 došlo již před několika dlouhými měsíci. Konkrétně jsme se dočkali na letošní vývojářské konferenci WWDC, na které Apple nové majoritní verze svých systémů představuje tradičně každý rok. Od té doby bylo možné získat k těmto operačním systémům předběžný přístup, tedy pokud se řadíte mezi vývojáře či testery. Před několika měsíci však Apple konečně uvolnil také první veřejné verze systémů, kromě macOS 12 Monterey, na který si ještě budeme muset počkat. Na našem magazínu se neustále věnujeme všem funkcím a vylepšením – a tento článek nebude výjimkou. Podíváme se konkrétně a novou možnost v iOS 15.

Jak na iPhone po aktivaci Soustředění skrýt oznamovací odznaky na ploše

Mezi jednu z nejlepších nových funkcí patří bezesporu režimy Soustředění. Ty nahradily původní režim Nerušit a nabízí o mnoho více možností pro personalizaci a úpravu předvoleb. Konkrétně si v každém režimu můžete zvlášť nastavit například to, které aplikace vám budou moci odesílat oznámení, popřípadě které kontakty se vám budou moci dovolat. To ale rozhodně není vše, jelikož jsou k dispozici ještě další volby, díky kterým je možné třeba skrýt určité stránky na ploše, popřípadě můžete ve Zprávách ostatním kontaktům nechat zobrazit oznámení, které je informuje o tom, že máte aktivní režim Soustředění. Mimo to je možné také skrýt oznamovací odznaky na ploše, a to následovně:

  • Prvně se v iOS 15 přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte sekci Soustředění.
  • Poté si vyberte režim, se kterým chcete pracovat.
  • Následovně, po vybrání režimu, sjeďte dolů ke kategorii Volby.
  • Zde rozklikněte sekci s názvem Plocha.
  • Nakonec stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali možnost Skrýt oznamovací odznaky.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy v iOS 15 skrýt oznamovací odznaky na ploše. Jedná se o čísla s červeným pozadím, která se nachází v pravé horní části ikony aplikace. Tato čísla značí, kolik oznámení na vás v konkrétní aplikaci čeká. Pokud se potřebujete soustředit, tak je možnost pro skrytí oznamovacích odznaků naprosto parádní. Často se totiž stává, že po zpozorování oznamovacího odznaku do aplikace přejdete za záminkou kontroly oznámení, ve skutečnosti ale většinou dojde k tomu, že v aplikaci ztvrdnete několik dlouhých minut, během kterých jste mohli například pracovat či studovat. Nejčastěji se to samozřejmě stává u komunikačních aplikací a u sociálních sítí.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více