Zavřít reklamu

Apple je jednou z mála společností, které doopravdy záleží na bezpečnosti a soukromí jeho spotřebitelů. S příchodem každé nové aktualizace operačních systémů se dočkáváme také dalších funkcí, díky kterým se můžeme cítit v ještě větším bezpečí. V rámci iOS 14 jsme se dočkali například možnosti pro nastavení přesných fotografií, ke kterým mají aplikace přístup, společně s dalšími skvělými funkcemi. Již delší dobu si v rámci iOS a iPadOS můžete nastavit také to, jaké aplikace mohou mít přístup k vaší kameře a mikrofonu. Kromě toho vás nově systém dokáže také jednoduše informovat, když je kamera či mikrofon aktivní. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak na iPhone spravovat aplikace, které využívají kameru a mikrofon

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu spravovat aplikace, které mají přístup ke kameře či mikrofonu, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se držet následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iOS či iPadOS zařízení přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže a lokalizujte kolonku Soukromí, na kterou klepněte.
  • Poté, co se do této sekce přesunete, tak v seznamu vyhledejte a rozklikněte kolonky:
    • Fotoaparát pro správu aplikací, které mají přístup ke kameře;
    • Mikrofon pro správu aplikací, které mají přístup k mikrofonu.
  • Po rozkliknutí jedné z těchto sekcí už se vám zobrazí seznam aplikací, kde lze nastavení spravovat.
  • Pokud chcete aplikaci přístup ke kameře/mikrofonu deaktivovat, tak stačí, abyste u ní přepnuli přepínač do neaktivní polohy.

Samozřejmě je v tomto případě nutné přemýšlet nad tím, kterým aplikacím přístup ke kameře či mikrofonu odepřete, a kterým přístup povolíte. Je jasné, že aplikace pro focení bude potřebovat přístup jak ke kameře, tak i k mikrofonu. Na druhou stranu přístup ke kameře tak úplně nepotřebují navigační aplikace, anebo třeba různé hry, atd. Při (de)aktivaci tedy rozhodně přemýšlejte. Zároveň jsme se v iOS a iPadOS 14 dočkali perfektní nové funkce, díky které můžete ihned zjistit, která aplikace momentálně kameru/mikrofon využívá. Tuto skutečnost můžete zjistit pomocí zelené či oranžové tečky, která se zobrazuje v horní části displeje – více o této funkci se dozvíte ve článku níže.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více