Zavřít reklamu

Některé webové stránky jsou opravdu „dlouhé“ – než se tedy vůbec dostanete na jejich spodek, tak to může klasickým způsobem trvat opravdu dlouho. Většina z vás se napříč stránkou zajisté pohybuje klasickým gestem přejetím prstu zdola nahoru či shora dolů. V rámci Safari však existuje skvělá funkce, pomocí které se můžete napříč webovou stránkou posouvat, chcete-li scrollovat, o mnoho rychleji. Stačí využít posuvník na pravé straně displeje, který mnoho z vás zajisté používá na desktopových zařízeních.

Jak na iPhone v Safari rychle scrollovat napříč webovou stránkou

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak se můžete na vašem iPhonu (či iPadu) posouvat napříč webovou stránkou rychleji než kdykoliv předtím, tak postupujte následovně:

 • Prvně je nutné, abyste se v rámci iOS či iPadOS přesunuli do Safari.
 • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte na konkrétní „dlouhou“ stránku – využít můžete klidně tento článek.
 • Nyní se na stránce klasicky lehce posuňte výše či níže, čímž se napravo zobrazí posuvník.
 • Poté, co se posuvník zobrazí, tak na něm krátkou chvíli podržte prst.
 • Ucítíte haptickou odezvu a dojde ke zvětšení samotného posuvníku.
 • Nakonec už jen stačí prstem přejet výše či níže, čímž se na stránce můžete rychle kamkoliv přesunout.

Kromě toho, že výše uvedený postup můžete využít v rámci Safari, tak je k dispozici i na Twitteru či v jiných prohlížečích a aplikacích, ve kterých je posuvník k dispozici – postup je vždy stejný. Existuje také jednoduchá možnost, pomocí které se můžete na iPhonu či iPadu rychle přesunou úplně nahoru, což můžete taktéž kromě webových prohlížečů využít v ostatních aplikacích. Stačí, abyste v horní liště klepnuli na aktuální čas, čímž se okamžitě přesunete úplně nahoru.

Diskuze k článku

  Tohle vůbec není žádná “skvělá funkce v Safari”, ale úplně normální funkce iOS a iPadOS a funguje napříč celým systémem. 😉

  A pro skok úplně nahoru se neklepe na aktuální čas, ale na horní část displeje. To by šéfredaktor Jablíčkáře taky měl vědět.

  Na konci článku je napsáno, že je tato funkce k dispozici i v ostatních aplikacích. Já chápu, že například tohle jste zrovna vy mohla vědět, mezi čtenáři jsou ale i méně zdatní uživatelé, kteří tento trik neznají. Přesně pro ně je článek určen. Pokud funkci znáte, tak nechápu, proč článek vůbec otevíráte, vždyť je to pro vás ztráta času.

  Co se týče přesunutí na začátek – chcete mi říct, že klepnutím na aktuální čas se na začátek nedostanete? :)

  A na začátek se dostaneme klepnutím na horní část displeje, ne na aktuální čas. Když už nemáte takový přehled, zkuste si přečíst návod.

celý text

Čtěte více