Zavřít reklamu

Pokud si chcete na iPhonu cokoliv zaznamenat, tak k tomu můžete využít mnoho způsobů. Většina z nás si myšlenky, nápady a ostatní věci jednoduše zapisuje ve formě textu do nativní aplikace Poznámky či Připomínky, případně do podobných aplikací třetí strany. Kromě toho si ale obsah můžete také vyfotit, popřípadě si pořídit zvukový záznam. Pro pořízení zvuku můžete využít nativní aplikaci Diktafon, která je součástí prakticky všech operačních systémů od Applu. Tato nativní aplikace je velice jednoduchá a najdete v ní naprosto všechny základní funkce, které můžete (i nemusíte) potřebovat.

Jak na iPhone v Diktafonu hromadně sdílet záznamy

S příchodem operačního systému iOS 15 přišel Apple v Diktafonu s několika novými funkcemi, které stojí za to. Na našem magazínu jsme se již věnovali tomu, jakým způsobem je možné v této zmíněné aplikaci například změnit rychlost přehrávání záznamu, dále záznam vylepšit a popřípadě automaticky přeskakovat tiché pasáže. Veškeré nahrávky v Diktafonu samozřejmě můžete i sdílet, až do příchodu iOS 15 však chyběla možnost pro sdílení vícero záznamů najednou. To už nyní je možné, a pokud byste chtěli v Diktafonu záznamy hromadně sdílet, tak stačí pokračovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Diktafon.
  • Jakmile tak učiníte, tak v pravém horním rohu obrazovky klepněte na tlačítko Upravit.
  • Následně se ocitnete v rozhraní, ve kterém je možné veškeré záznamy hromadně upravovat.
  • V tomto rozhraní si zaškrtnutím kolečka nalevo označte ty záznamy, které chcete sdílet.
  • Po jejich zaškrtnutí stačí, abyste v levém dolním rohu klepnuli na ikonu sdílení.
  • Nakonec už jen stačí, abyste si vybrali způsob sdílení, na který prstem tapněte.

Pomocí výše uvedeného postupu je možné jednoduše hromadně sdílet vícero záznamu v nativní aplikaci Diktafon. Konkrétně je možné nahrávky sdílet skrze AirDrop, dále přes Zprávy, Mail, WhatsApp, Telegram a další, popřípadě si je můžete uložit do Souborů. Sdílené nahrávky mají formát M4A, nejedná se tedy například o klasickou MP3, s čímž je nutné v určitých situacích počítat. Avšak v případě, že nahrávky odesíláte uživateli s jablečným zařízením, tak s přehráním nebude problém.

.