Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění ve světě Applu, tak vám zajisté před několika měsíci neuniklo představení nových MacBooků Pro, konkrétně 14″ a 16″ modelu. Tyto zbrusu nové stroje se mohou pochlubit přepracovaným designem, profesionálními čipy M1 Pro a M1 Max, perfektním displejem a dalšími přednostmi. Co se displeje týče, tak Apple využil k podsvícení technologii mini-LED, kromě toho ale přišel také s funkcí ProMotion. Pokud tuto funkci neznáte, tak zajišťuje adaptivní změnu obnovovací frekvence obrazovky, a to až do hodnoty 120 Hz. To znamená, že se displej dokáže automaticky přizpůsobit vyobrazenému obsahu a měnit svou obnovovací frekvenci.

Jak na Macu deaktivovat ProMotion

Ve většině případech je ProMotion užitečný a funguje bezproblémově. Pravdou ale je, že ne všem uživatelům musí nutně vyhovovat – například střihačům a kameramanům, popřípadě jiným uživatelům. Dobrou zprávou je, že narozdíl od iPhonu 13 Pro (Max) a iPadu Pro je na nových MacBoocích Pro možné ProMotion jednoduše deaktivovat a nastavit, aby obrazovka měla pevně danou obnovovací frekvenci. Pokud byste i vy chtěli ProMotion deaktivovat a zvolit si pevnou obnovovací frekvenci, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na Macu v levém horním rohu obrazovky klepnuli na ikonu .
  • Následně z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Tímto se otevře nové okno, ve kterém najdete veškeré sekce pro správu předvoleb.
  • V tomto okně najděte a rozklikněte sekci s názvem Monitory.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ocitnete v rozhraní pro správu vašich monitorů.
  • Zde je nutné, abyste v pravém dolním rohu okna klepnuli na Nastavení monitorů…
  • V případě, že máte připojeno více monitorů, tak si nyní vlevo vyberte MacBook Pro, vestavěný Liquid Retina XDR displej.
  • Pak už jen stačí, abyste vedle Obnovovací frekvence otevřeli menu a vybrali si tu frekvenci, kterou potřebujete.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem 14″ či 16″ MacBooku Pro (2021) provést deaktivaci funkce ProMotion a nastavit fixní obnovovací frekvenci. K dispozici je konkrétně hned několik možností fixní obnovovací frekvence, a to 60 Hz, 59.94 Hz, 50Hz, 48 Hz nebo 47.95 Hz. Jestliže se tedy řadíte mezi profesionální filmaře, popřípadě pokud z jakéhokoliv jiného důvodu potřebujete nastavit fixní obnovovací frekvenci, tak nyní již víte, jak na to. Je jasné, že se v budoucnu dočkáme dalších jablečných počítačů s ProMotion, u kterých bude postup deaktivace stejný jako je uvedeno výše.

.