Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele 16″ MacBooku Pro (2019) anebo monitoru Apple Pro Display XDR, tak se s velkou pravděpodobností řadíte mezi profesionály v oboru práce s různými videy. Apple si tohle naštěstí uvědomuje, a tak uživatelům těchto jablečných produktů dává možnost pro změnu obnovovací frekvence obrazovky. Obnovovací frekvence se udává v jednotkách Hertz a určuje, kolikrát za sekundu se obrazovka může obnovit. Pro dosažení nejlepšího výsledku při stříhání videí a dalších činnostech je nutné, aby byla obnovovací frekvence obrazovky stejná s obnovovací frekvencí natočeného videa.

Jak na Macu změnit obnovovací frekvenci obrazovky

V případě, že byste na vašem 16″ MacBooku či Apple Pro Display XDR chtěli provést změnu obnovovací frekvence obrazovky, tak se nejedná o nic složitého. Tato možnost ale klasicky nezobrazuje a je skrytá, tudíž ji obyčejně nenajdete. Postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí menu, ve kterém klepněte na Předvolby systému…
  • Tímto se zobrazí nové okno, ve kterém najdete veškeré sekce pro správu předvoleb systému.
  • V rámci tohoto okna je nutné, abyste našli a klepnuli na kolonku Monitory.
  • Nyní se v horním menu přesvědčte, že se nacházíte v záložce Monitor.
  • Na klávesnici nyní podržte klávesu Option.
  • Se stisknutou klávesou Option klepněte vedle Rozlišení na možnost Přizpůsobené.
  • Ve spodní části se poté objeví kolonka Obnovovací frekvence, kde ji můžete v menu změnit.

Konkrétně je v menu pro změnu obnovovací frekvence k dispozici pět různých možností: 60 Hz, 59,94 Hz, 50 Hz, 48 Hz, 47,95 Hz. Všeobecně platí, že byste měli vybrat takovou obnovovací frekvenci, která se dá přesně vydělit snímky za sekundu upravovaného videa. Například pokud pracujete s videem o 24 snímcích za sekundu, měli byste vybrat frekvenci 48 Hz. Obnovovací frekvenci můžete kromě výše zmíněných zařízení měnit také na externích monitorech, což se může hodit. Berte však na vědomí, že macOS u externích monitorů vždy vybere ideální obnovovací frekvenci. Její změnou tak může dojít k různých potížím, například k problikávání obrazu či kompletnímu zčernání.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více