Zavřít reklamu

Jak na Macu nastavit větší text? Může se stát, že pro vás standardní zobrazení textu na Macu bude z jakéhokoliv důvodu příliš malé. Operační systém macOS naštěstí nabízí celou řadu možností pro úpravu textu a zobrazení, díky kterým snadno zvětšíte písma tak, aby pro vás byla vždy čitelná.

Důvodů pro zvětšení písmen na Macu může být hned několik. Práce s Macem by měla být plynulá a umožňovat vám bez námahy číst a pracovat s obsahem na obrazovce. Pokud ale na text musíte mžourat nebo máte problémy s dešifrováním malých písmen, nejste v tom sami.

V tomto podrobném návodu vás krok za krokem provedeme procesem zvětšení textu, ikon a dalších prvků na obrazovce vašeho Macu.

Jak na Macu zvětšit písmo

Pokud chcete, aby text a další prvky vypadaly větší, postupujte podle těchto jednoduchých kroků.

  • Klikněte na nabídku Apple v levém horním rohu obrazovky a poté vyberte možnost Nastavení systému.
  • V okně Nastavení systému klikněte na Monitory, které najdete v postranním panelu. Pokud je třeba, pro jeho nalezení sjeďte dolů.
  • Vpravo v okně nastavení Obrazovky uvidíte řadu možností rozlišení. Zvolte nižší rozlišení, abyste zvětšili velikost všech prvků na obrazovce.

Mějte však na paměti, že tato změna může také ovlivnit ostrost obrázků a celkovou kvalitu obrazu. Toto je nejjednodušší a nejrychlejší cesta k tomu, abyste na obrazovce vašeho Macu zvětšili veškeré prvky.

.