Zavřít reklamu

Jak odemykat iPhone pomocí Apple Watch by měl znát každý vlastník těchto dvou zařízení. Na začátku tohoto týdne jsme se konečně dočkali vydání nových verzí operačních systémů. Konkrétně Apple, po oznámení na první letošní konferenci, vydal iOS a iPadOS 14.5, dále macOS 11.3 Big Sur, watchOS 7.4 a tvOS 14.5. V rámci těchto nových verzí jsme se dočkali hned několika novinek – jedna z nejzajímavějších přišla společně s iOS 14.5. Pokud totiž kromě iPhonu vlastníte také Apple Watch, tak si za určitých podmínek můžete aktivovat odemykání iPhonu pomocí Apple Watch. To se hodí především tehdy, pokud máte nějakým způsobem zakrytý obličej, například rouškou či šátkem.

Jak odemknout iPhone pomocí Apple Watch

Pokud byste chtěli funkci pro odemykání iPhonu pomocí Apple Watch využít, tak se nejedná o nic složitého. Jak už jsem ale nakousl výše, tak je nutné splnit určité podmínky. Konkrétně je nutné, aby iPhone běžel na iOS 14.5 a novějším, Apple Watch pak na watchOS 7.4 a novějším. Zároveň je nutné, abyste měli jakýkoliv iPhone s Face ID – pokud máte starší zařízení s Touch ID, funkce pro vás nebude k dispozici. Co se týče Apple Watch, tak ty musí být Series 3 a novější. Pokud požadavky splňujete, vrhněte se do aktivace funkce následujícím postupem:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v menu, které se zobrazí, sjeďte níže a otevřete sekci Face ID a kód.
  • Poté se zobrazí další obrazovka, ve které se pomocí kódového zámku autorizujte.
  • Tímto se ocitnete v nastavení zabezpečení, kde sjeďte níže ke kategorii Odemknout pomocí Apple Watch.
  • Zda jednoduše stačí, abyste pomocí přepínače u názvu vašich Apple Watch funkci aktivovali.

 

Provedením výše uvedeného postupu jste úspěšně aktivovali možnost pro odemčení iPhonu pomocí Apple Watch. Pokud náhodou tato možnost nefunguje správně, tak se ujistěte, že jsou hodinky k iPhonu připojené pomocí Bluetooth, a že máte na obou zařízeních zapnutou Wi-Fi – nemusíte být však připojeni k internetu. Jestliže ani poté není možné funkci využívat, tak obě zařízení restartujte. Jakmile Apple Watch provedou odemčení iPhonu, tak vám o tom dají vědět prostřednictvím haptické odezvy a notifikace. V rámci této notifikace pak můžete iPhone jediným klepnutím znova uzamknout, což oceníte v případě, že dojde k odemčení omylem, anebo pokud se někdo pokusí do iPhonu dostat bez vašeho svolení.

odemknout iphone pomocí apple watch
.