Zavřít reklamu

Astronomický podzim začíná podzimní rovnodenností, na severní polokouli se tedy jedná o den 23. září. Ať už potřebujete připravit na zimní období své květiny a jiné rostliny doma či zahradě, těchto 5 nejlepších aplikací pro iPhone vám skutečně pomůže. Být pěstitelem rostlin totiž není nic jednoduchého.

PictureThis – Plant Identifier 

Jde-li o porozumění pokojovým rostlinám, je aplikace PictureThis ideálním místem, kde byste měli začít. Hned na domovské obrazovce zde totiž najdete digitální knihy se zahradnickými tématy, mezi kterými nechybí třeba ani ty, které byste si měli do své domácnosti vybrat. A pokud už doma nějakou rostlinu máte, titul vám do detailu řekne, jak se o ni starat.

Stažení v App Store

Planta 

Smysl aplikace Planta je pak v tom, abyste měli ve svých rostlinách v domácnosti řád. Nejdříve je vyfotíte, poté je uspořádáte podle rozmístění – jaké jsou v ložnici, obývacím pokoji, kuchyni atd. Aplikace vám následně sdělí, jestli je to pro daný typ květiny to pravé místo, doporučí vám lepší a předloží i přesný plán, jak se o danou rostlinu starat. Nechybí připomenutí zalévání, hnojení, střihání, přesazování atd.

Stažení v App Store

GardenSnap 

Aplikace samozřejmě umí také identifikovat rostlinu na základě fotografie, k tomu ale přidává možnost jejího ručního hledání v obsáhlé galerii. Jistě zajímavou funkcí je pak možnost jistého časosběru, kdy si postupně fotíte rostlinu, jak roste a vedete si o ní různé statistiky. Nechybí možnost zobrazit si informace o péči rostlin, nastavení si upozornění a mnoho dalšího.

Stažení v App Store

PlantIn 

Aplikace vám umožní poznat svět kolem vás prostřednictvím rozšířené reality. Nabízí ale další přidané hodnoty. Patří mezi ně tzv. Light meter, který vám určí, kolik světla na rostlinu dopadá a jestli je to hodně nebo naopak málo. Druhou zajímavou funkcí je identifikace nemocí a chorob rostlin, s jejíž pomocí najdete účinnou léčbu.

Stažení v App Store

Flora Incognita 

Po identifikaci konkrétního druhu rostliny v aplikaci se jeho názvu dozvíte i druhový profil a další informace, jako jsou charakteristika nebo aktuální stav ochrany druhu. Můžete také ukládat, exportovat nebo sdílet vaše pozorování rostlin na různých kanálech sociálních médií. Bonusem je české rozhraní a obsáhlá galerie více jak 4 800 druhů rostlin.

Stažení v App Store

.