Zavřít reklamu

O Apple Music Classical se hovořilo poměrně dlouho a příchod této platformy byl očekávaný nehledě na to, že obsahuje převážně vážnou hudbu, která rozhodně nezaujme každého. Nyní je konečně zde, ale jen pro iPhony. Pokud však chcete, můžete obsah poslouchat i na počítačích Mac a tabletech iPad. 

Apple Music Classical je aplikace, která je dostupná výhradně v App Storu pro iOS, tedy iPhony. Apple ji oficiálně nevydal ani pro své počítače, ani tablety, ani platformu Windows nebo Android. Dle slov společnosti nabízí největší světový katalog klasické hudby, která povznáší váš zážitek z poslechu jako nikdy předtím – může za to i kvalita, která je dostupná až do 192 kHz při 24 bitech s tisíci nahrávkami v Dolby Atmos. Pokud však aplikaci spustíte bude vám jasné, proč její uvedení trvalo tak dlouho.

Na první pohled je velice podobná Apple Music, ale zde jde především o vyhledávání a komplexnost děl. I když je aplikace lokalizována jen do angličtiny, vyhledávání podporuje alternativní názvy více jazyků. Například Beethovenovu klavírní sonátu č. 14 lze nalézt také pod jejím neformálním názvem Moonlight Sonata, stejně jako v jiných jazycích, jako je Mondschein Sonata. Zajímavé je třeba vyhledávání i podle použitého nástroje atd.

Jak mít Apple Music Classical v Macu a iPadu 

I když je platforma, ke které máte přístup pouze pokud si předplácíte Apple Music, dostupná jen pro iPhony, neznamená to, že ji nedostanete i na další systémy Applu. Knihovna obsahu je totiž totožná, tedy co je dostupné v Apple Music Classical, je dostupné i v Apple Music. Všechny skladby, alba a seznamy skladeb uložené v Apple Music budou dostupné také v Apple Music Classical – a naopak. Sama aplikace je tak vlastně jen speciálním rozhraním.

Díky tomu vám prakticky stačí najít v Apple Music Classical cokoli, co si chcete poslechnout na Macu nebo iPadu, a uložit si to do Apple Music. Díky sdílené knihovně to totiž není sebemenší problém. Je to sice přes ruku, ale lepší, než kdyby to nešlo vůbec. 

.