Zavřít reklamu

Vybitá baterie v iPhonu dokáže způsobit řadu nepříjemností. Paradoxem je, že se většinou vybije právě v té nejnevhodnější chvíli. Znáte to – čekáte důležitý hovor a telefon ne a ne zazvonit. Když si uvědomíte, že vašemu chytrému telefonu zbývá posledních deset sekund života a vy nemáte kde ho zrovna nabít, nezbývá vám nic jiného, než svými telepatickými schopnostmi mobil přesvědčovat o tom, že si má to zoufalé, osiřelé jedno procento baterie ušetřit déle než obvykle.

V zásadě platí, že pokud je zařízení nové, dokáže fungovat i na nízké hladině energie desítky minut. Nikoho ale nepřekvapí, že opakovanými nabíjecími cykly baterie svoji výdrž ztrácí. Jak ji tedy prodloužit co nejvíc?

nabijeni telefonu 3

Kontroverzní rada

Začneme tím nejjednodušším opatřením pro zlepšení výdrže baterie, které si jistě najde své odpůrce. Za touto radou se neskrývá nic jiného, ​​než pouhé sundání krytu z vašeho iPhonu před nabíjením. Ještě předtím, než tento, na první pohled nepraktický, trik odsoudíte, podívejme se na to, jaký důvod se za ním ukrývá. Některé typy pouzder totiž zabraňují mobilu v cirkulaci vzduchu, což má na přehřívání zařízení. To má z dlouhodobého hlediska negativní vliv na kapacitu baterie a její výdrž. Nezáleží tedy na tom, jestli máte obal na iPhone 6 nebo obal na nejnovější model, pokud jste si všimli, že se zařízení při nabíjení přehřívá, zkuste jej při dalším nabíjení vyjmout z krytu, případně se poohlédnout po vhodnější alternativě.

Fanoušek mírného podnebného pásma

Přestože je technika od společnosti Apple navržena tak, aby vydržela i větší výkyvy teplot, dlouhodobé vystavení nepřirozenému prostředí má devastační účinky, a to nejen na samotná zařízení, ale hlavně na baterii. Optimální teplota pro iPhone byla určena někde v rozmezí pokojové teploty vaší domácnosti. Delší pobyt zařízení při teplotě nad 35 °C má za následek trvalé poškození kapacity baterie. Ještě horší dopad na baterii má její nabíjení v takto vysokých teplotách.

nabijeni telefonu 2

To, že iPhone není fanoušek teplot, které jsou běžné ve vašem oblíbeném přímořském letovisku, už víme. Jak však reaguje zařízení na nízké teploty? O nic lépe, ale naštěstí ne s trvalými následky. V případě, že je chytrý telefon vystaven chladnému počasí, může baterie dočasně ztratit část svého výkonu. Tato ztracená kapacita se však po návratu do optimálních podmínek vrátí zpět na původní úroveň.

Aktualizujte, aktualizujte, aktualizujte

Běžný uživatel chytrých telefonů může velmi rychle nabýt pocitu, že jeho zařízení se dožaduje aktualizace až nepřiměřeně často. I když může být aktualizace mobilního zařízení otravná a lidé ji rádi odkládají na později, pro váš mobil je to jakýsi ozdravný proces, který na základě nových podnětů od vývojářů dokáže lépe optimalizovat chování zařízení, což se odrazí také na prodloužení doby provozu.

nabijeni telefonu 1

Čím méně, tím více

Stará moudrost říká, že čím více ztratíme, tím méně máme, ale čím méně máme, o to více získáme. Příznačnější přirovnání by se k následujícímu doporučení hledalo asi těžko. Minimalismus nabírá na popularitě, tak proč nedopřát tento pohled na svět také vašemu zařízení? Základem pro optimalizaci výdrže baterie je vypnutí a zakázání všech aktuálně nepotřebných funkcionalit zařízení.

Nepotřebujete právě zapnutou Wifi nebo Bluetooth? Vypněte je. Zakažte používání aplikací na pozadí. Omezte lokalizační služby. Upozornění? Ty vás stejně během dne zbytečně vytrhávají ze soustředění. Buďte pánem svého zařízení a kontrolujte svá upozornění jen ve stanovenou dobu. Snižte jas v prostředí, kde není potřebná záře o síle dálkových světel kamionu, za což vám poděkují hned po baterii také vaše oči.

.