Zavřít reklamu

Komerční sdělení: V poslední době se poměrně hojně mluví o negativním dopadu modrého záření z našich obrazovek, které může způsobovat řadu problémů v čele s nespavostí. Modré světlo je běžnou součástí našich každodenních životů a běžně se vyskytuje ve slunečním světle, kdy navíc hraje poměrně důležitou roli v řízení cirkadiánního rytmu – regulujte tedy přirozené probouzení, spánek a usínání. Hlavní problém však spočívá v umělém modrém záření, se kterým máme prakticky denně tu čest při pohledu na obrazovku našeho telefonu či počítače.

Lidské oko nedokáže umělé modré záření regulovat, což z dlouhodobého hlediska může vést k široké škále zdravotních problémů. Jak už jsme zmínili výše, modré záření má dopad na nespavost, jelikož oddaluje produkci hormonu spánku (melatoninu). Stejně tak nese podíl i na celkově zhoršené kvalitě spánku, únavě očí a dalších. Naštěstí se lze modrému světlu poměrně snadno bránit. Pro tyto případy totiž dokonale poslouží specializované doplňky s takzvaným blue-light filtrem, které dokážou blokovat modré světlo a vrátit spánku potřebný řád.

modre svetlo modre zareni

Ocushield: Ochrana (nejen) před modrým světlem

Hned ze začátku ale musíme upozornit na nesmírně důležitou věc. Při výběru těchto doplňků byste si měli dát raději pozor a vsadit na kvalitu, kterou najdete například u produktů značky Ocushield. V jejím portfoliu totiž naleznete tvrzená skla a fólie pro iPhony, iPady, MacBooky a monitory, případně také specializované brýle zabraňující průniku modrého záření. Za vývojem produktů Ocushield stojí přímo optometristé, kteří tak na trh přinesli specializované doplňky pro ochranu vašich očí.

ocushield-macbook-screen-filter_1080x

Aplikace takovéto fólie či tvrzeného skla, případně použití speciálně navržených ochranných brýlí zajistí, abyste nebyli vystaveni zbytečnému modrému záření a nepotýkali se tak se zmiňovanými problémy s nespavostí, únavou či sníženou produktivitou. Jedná se o prvotřídní produkty s vysokou efektivitou. Například tvrzená skla pro iPhone dokážou blokovat až 90 % škodlivých emisí z modrého světla mezi vlnovými délkami 380 nm až 420 nm, v případě zmiňovaných brýlí se pak jedná o až 99 % škodlivého UV a modrého záření mezi 300 až 400 nm a až 54 % modrého světla v rozmezí 400 až 470 nm. Brýle jsou dokonce registrované u amerického úřadu FDA.

Anti-radiační rukáv pro telefon

Značka Ocushield navíc rozšířila svou nabídku o takzvaný anti-radiační rukáv pro telefon. Tento doplněk spolehlivě blokuje škodlivé elektromagnetické pole (EMF), které bývá spojováno s bolestmi hlavy, poruchami spánky, problémy s pamětí a soustředěním či sníženou imunitou. V takovém případě hlavně potěší nesmírně praktické provedení. Rukáv Ocushield totiž stačí vložit do krytu telefonu a máte hotovo. Začíná totiž fungovat okamžitě. Určitě také nesmíme zapomenout zmínit jeho extra tenké provedení, díky čemuž máte jistotu, že vám určitě nebude nijak překážet a hravě se vleze do jakéhokoliv krytu.

Fólie a doplňky Ocushield zakoupíte zde

.