Zavřít reklamu

I když jsou novinky představené na zářijové události společnosti ještě patřičně žhavé, už se řeší, kdy přijdou další. Konkrétně Nový MacBook Pro, Mac mini, Airpody 3. generace nebo i AirPody Pro 2. generace. Podívali jsme se proto do historie a udělali jasnou analýzu. Těšit se můžeme na konec měsíce října.

Níže se můžete podívat na seznam podzimních keynote, které jdou až do roku 2015. I když nám v tom v loňském roce udělal Apple s posunutím termínu představení nové generace iPhonů 12 a samostatné události představující iPad Air a Apple Watch Series 6 a SE trochu zmatek. Netradičně totiž byly události tři, kdy ta poslední dokonce až v listopadu. Říjnové události se pak pravidelně opakovaly co dva roky. Celý svět ale nyní očekává představení nástupce čipu M1, který si jistě nějaký ten prezentační prostor zaslouží, a ne jej uvést jen formou tiskové zprávy. Pokud tedy k samostatné události skutečně dojde, jako nejpravděpodobnější datum se jeví 26. října. To právě s ohledem na v minulosti konané události posunuté spíše ke konci měsíce.

14. září 2021 – řada iPhone 13

Poslední událost společnosti máme jistě všichni ještě v živé paměti. Apple na ní představil poměrně hodně hardwarových novinek. Začal s iPadem 9. generace, pokračoval iPadem mini 6. generace, který přinesl bezrámečkový design a došlo i na Apple Watch Series 7, které vzbudily značné rozpaky. Tím hlavním pak samozřejmě bylo kvarteto iPhonů 13.

10. listopadu 2020 – M1

Vše se zde točilo kolem nového čipu M1, který byl právem za hlavní hvězdu. I když už jsme o něm věděli dříve, nyní jsme se dozvěděli, v jakých strojích bude osazen jako první. Volba padla na MacBook Air, 13palcový MacBook Pro a stolní počítač Mac mini.

13. října 2020 – řada iPhone 12

Z důvodu pandemie koronaviru a celkovému zpoždění prakticky všeho, musel Apple posunout představení nové řady iPhonů z tradičního září až na říjen. Poprvé jsme se tak dočkali čtyř nových modelů, které prezentovaly iPhone 12, 12 mini, 12 Pro a 12 Pro Max. Nebyl to ale jediný hardware, který nám zde Apple ukázal. Došlo totiž i na HomePod mini.

15. září 2020 – iPad Air a Apple Watch Series 6 a SE 

Jestli společnost musela vyplnit prázdný termín, nebo původně tuto událost skutečně plánovala, se nejspíše nikdy nedozvíme. Každopádně přinesla rozhodně zajímavé produkty. Dočkali jsme se totiž nové podoby iPadu Air, který po vzoru modelů Pro dostal jejich bezrámečkový design a hned dvojice Apple Watch. Series 6 byla nejvyspělejším modelem, kdežto model SE měl cílit na méně náročné uživatele.

10. září 2019 – Služby a iPhone 11

To, že přijde řada iPhonů 11, bylo obecně očekáváno. To, že je doprovodí ještě iPad 7. generace a Apple Watch Series 5 tak trochu také. Apple však překvapil především množstvím představených služeb, které pro něho byly možná větším posunem než veškerý hardware. Ukázal nám tedy podobu nejen Apple TV+, ale také Apple Arcade.

30. října 2018 – Počítače Mac a iPad Pro

Mac mini jistě nezpůsobil tolik nadšení, jako nový MacBook Air a iPad Pro. U prvního řečeného jsme se konečně dočkali nového designu i lepšího výkonu, u druhého pak Apple prvně přešel na bezrámečkový design, kdy se zbavil tlačítka plochy a integroval Face ID. S iPadem byla také představena 2. generace Apple Pencil, která se nově nabíjela bezdrátově a k iPadu se přichytávala za pomoci magnetů.

12. září 2018 – iPhone XS a XR

Září patří iPhonům. A protože o rok dříve ukázal Apple světu iPhone X, mělo být na řadě jeho zrychlování s přidáním označení „S“. Protože by to možná bylo málo, společnost představila i jeho větší variantu, tedy iPhone XS Max s 6,5“ displejem. Základní varianta měla 5,8“ displej. Toto duo bylo doplněno ještě odlehčeným 6,1“ iPhonem XR. Spolu s iPhony pak Apple představil i Apple Watch Series 4.

14. září 2017 – iPhone X

Všichni jsme čekali, že po iPhonu 7 přijde spíše model 7S, ale Apple měl se značením svých telefonů jiné plány. 7S se totiž přeskočilo, přešlo se rovnou na iPhone 8, a vykašlalo se i na nějaký iPhone 9, takže jsme se seznámili rovnou s iPhonem X – prvním bezrámečkovým iPhonem, kterému chybělo tlačítko plochy a uživatele ověřoval za pomoci Face ID. K tomu zde byly představeny Apple Watch Series 3 a Apple TV 4K.

27. října 2016 společnost představila MacBook Pro sTouch Barem, a to bylo prakticky vše. 9. září 2016 nám pak byly ukázány iPhony 7, 7 Plus, první AirPody a Apple Watch Series 2. 9. září 2015 přišel iPhone 6s, Apple TV s integrací operačního systému tvOS a nový iPad Pro.

.