Zavřít reklamu

V jednom z našich předchozích článků jsme si rozebírali nový iPad Pro – konkrétně fakta, která by vás měla od zbrusu nového stroje spíše odradit. I přesto si ale myslím, že se kalifornskému gigantu nejdražší tablet opravdu povedl a po pár slovech kritiky se hodí i uznání. Pokud jste na vážkách, a přemýšlíte, zdali se do koupi vrhnout či nikoli, odstavce níže vám napoví, pro koho je stroj vlastně určen.

Živíte se profi prací na iPadu? Neváhejte

Jestliže mezi váš denní chleba patří profesionální úprava multimédií, složité nákresy či komponování hudby, a zároveň vlastníte iPad, co vás výkonem spíše brzdí, je na čase upgradovat železo. A ve chvíli, kdy je vaším primárním pracovním nástrojem právě tablet, a víte, že se vám peníze během jedné či několika málo vyřízených zakázek vrátí, na nic nečekejte a sáhněte po novém stroji. Jasně, ze začátku budete bojovat s horší optimalizací některých aplikací a jejich chod se nezrychlí natolik, abyste přítomnost moderního procesoru M1 poznali, tento problém by však měl být do několika měsíců vyřešen. Jak vyšší výkon, tak i operační paměť později oceníte.

Přenášení velkého množství dat

Ti, co si prostudovali specifikace letošní novinky, vědí, že je osazen portem Thunderbolt (USB 4). Jedná se o v současnosti nejmodernější rozhraní, se kterým dosáhnete nevídané rychlosti přenosu souborů. Ano, rychlé USB-C nabídnou i starší modely, profesionálové, kteří fotografují na zrcadlovky, v jednom kuse natáčí 4K videa a potřebují je co nejrychleji přenést do iPadu, přirozeně vyžadují to nejlepší, co je na trhu dostupné.

iPad 6

Náruživí cestovatelé

Při příležitosti Spring Loaded Keynote, kde byl nový iPad Pro představen, mnozí vychvalovali až do nebes možnost využívat vysokorychlostní 5G. Tento fakt mě nechal chladným, vlastním totiž iPhone 12 mini, a přestože žiji ve druhém největším městě naší republiky, s pokrytím sítě 5. generace na tom je bídně. Na druhou stranu, pokud pracujete ve vyspělejších státech a často tam zavítáte, rychlejší internet pro vás bude rázem dostupnější. Ti, co potřebují často stahovat větší soubory, a zároveň se nepohybují na místech, kde se nachází WiFi připojení, 5G na iPadu Pro ocení.

Pracovní nástroj na dlouhé roky dopředu

Apple je proslulý tím, že u svých produktů nabízí extrémně dlouhou podporu softwarových aktualizací. V případě iPhonů se zpravidla jedná o 4 – 5 let, nejnovější iPady nechává kalifornský gigant žít ještě o něco déle. Výkon M1 je obrovský, a investicí do tohoto zařízení si zajistíte to, že dlouhou dobu nebudete muset koupi nového produktu vůbec řešit. Pokud tedy vykonáváte méně náročnou kancelářskou práci, avšak vaše primární zařízení je iPad, a chcete mít produkt, který nebudete muset dlouho měnit, je nejnovější Pročko tou správnou volbou. Pakliže jej ale máte pouze na konzumaci obsahu, i základní stroj vám poslouží několik let.

iPad Pro M1 fb
.