Zavřít reklamu

Před dvěma týdny vydal Apple nové verze svých operačních systémů. Konkrétně došlo k vypuštění aktualizací iOS a iPadOS 15.5, macOS 12.5 Monterey, watchOS 8.6 a tvOS 15.5. O vydání těchto aktualizací jsme vás na našem magazínu již samozřejmě informovali, takže pokud vlastníte podporovaná zařízení, tak byste měli aktualizace provést co nejdříve. Každopádně se prakticky vždy po aktualizacích objeví hrstka uživatelů, která má určité problémy. Někdo si stěžuje na snížení výdrže, někdo zase na zpomalení. V případě, že jste nainstalovali watchOS 8.6 a máte problémy s rychlostí Apple Watch, tak v tomto článku najdete 5 tipů, jak je zrychlit.

Vypněte efekty a animace

Začneme snad tím nejúčinnějším, co můžete pro zrychlení Apple Watch udělat. Jak jistě z používání jablečných systémů víte, tak disponují různými efekty a animacemi, díky kterým vypadají prostě a jednoduše dobře. Avšak k vykreslení těchto efektů a animací je potřebný výkon, což je problém hlavně u starších Apple Watch. Naštěstí však lze efekty a animace zrychlit. Stačí na Apple Watch přejít do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde pomocí přepínače aktivujte možnost Omezit pohyb.

Deaktivujte aktualizace na pozadí

Na pozadí jablečných hodinek se toho děje opravdu mnoho – provádí se různé procesy, které zaručují bezchybný chod watchOS, kromě toho ale dochází také k aktualizaci dat aplikací na pozadí. Díky tomu máte stoprocentní jistotu toho, že se vám po přesunu do aplikací vždy objeví nejnovější data, takže na jejich aktualizaci nemusíte čekat. Každopádně, cokoliv co běží na pozadí spotřebovává výkon, který může být využit jinde. Pokud vám nevadí obětovat aktualizace na pozadí a nutnost počkat si pár sekund na zobrazení nejnovějšího obsahu v aplikacích, tak proveďte deaktivaci této funkce, a to na Apple Watch v Nastavení → Obecné → Aktualizace na pozadí.

Vypínejte aplikace

Pokud se vám Apple Watch zasekávají, tak je možné, že máte na pozadí otevřených hodně aplikací, čímž dojde k zahlcení paměti. Mnoho uživatelů však nemá ani nejmenší tušení o tom, že aplikace na Apple Watch lze jednoduše ukončovat tak, aby nezabíraly operační paměť. Pro vypnutí konkrétní aplikace se do ní přesuňte, a poté podržte boční tlačítko (nikoliv digitální korunku), dokud se nezobrazí obrazovka s posuvníky. Pak už jen stačí podržet digitální korunku, a to do doby, kdy posuvníky zmizí. Takto jste úspěšně vypnuli aplikaci, která tak přestane využívat operační paměť.

Smažte aplikace

Ve výchozím nastavení dochází na Apple Watch k automatické instalaci aplikací, které stáhnete na iPhone – tedy pokud je verze pro hodinky k dispozici. Ve většině případech však uživatelé tyto aplikace nikdy nezapnou, takže se hodí tuto funkci deaktivovat, a poté případně nepoužívané aplikace odstranit, aby nezabíraly místo v paměti a nedocházelo ke zpomalování. Pro vypnutí automatických instalací aplikací přejděte na iPhonu do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky, a poté sekci Obecné. Zde stačí jednoduše deaktivovat možnost Automatická instalace aplikací. Chcete-li provést odstranění již nainstalovaných aplikací, tak v Moje hodinky sjeďte dolů, kde konkrétní aplikaci otevřete, a poté buď deaktivujte přepínač Zobrazovat na Apple Watch, anebo klepněte na Smazat aplikaci na Apple Watch – záleží na tom, jak byla aplikace nainstalována.

Tovární nastavení

Pokud vám ani jeden z výše uvedených postupů nepomohl a Apple Watch jsou stále nesmírně pomalé, tak můžete provést ještě jednu věc, a to uvést je do továrního nastavení. Tímto se Apple Watch kompletně vymažou a budete tak začínat s čistým štítem. Převedení do továrního nastavení vás navíc u Apple Watch nemusí tak štvát, jelikož se většina dat zrcadlí z iPhonu, takže se následně opět do hodinek převedou. Pro reset do továrního nastavení přejděte do Nastavení → Obecné → Reset. Zde stiskněte možnost Smazat data a nastavení, následně se autorizujte pomocí kódového zámku a postupujte podle dalších pokynů.

.