Zavřít reklamu

Apple nabízí svým zákazníkům počítače, smartphony, tablety, ale i sluchátka nebo reproduktory. Máte na něco z jeho nabídky zálusk? Povíme vám, jestli kupovat nebo raději počkat, protože se chystá nějaká nová generace. 

Samozřejmě pokud potřebujete či vyloženě chcete, nenechte si do ničeho mluvit. Pokud ale přemýšlíte a rozvažujete, třeba vám tento souhrn trochu pomůže. 

Mac 

MacBook Air s čipem M3 je pořád žhavou novinkou. Pokud chcete ušetřit, najdete v nabídce i verzi s čipem M2, raději bychom si ale připlatili. MacBooky Pro představil Apple na podzim loňského roku. Ani tady není nad čím váhat, protože jejich náhrada přijde ještě za poměrně dlouhý čas. I iMac dostal na podzim loňského roku čip M3. Spekuluje se sice o výkonnějších jeho variantách, je to ale velice nepravděpodobné. 

Co však pravděpodobné je, že se v červnu na WWDC dočkáme nového Macu Studio a Macu Pro. V tomto případě tedy určitě počkejte na novou generaci čipu. S Mac mini je to pak těžké. Je to tak 50 na 50, jestli skutečně dorazí. Pokud vás ale zrovna nákup netlačí, i zde bychom raději počkali. 

iPad 

Tady není o čem. Apple by měl letos aktualizovat celé portfolio, a proto se s koupí neunáhlete. Přijdou nové iPady Pro, a i iPad Air s větší úhlopříčkou. Pokud se tak nestane do června, stane se tak na WWDC. Jsou zvěsti i o iPadu mini, jedinou možná neznámou je iPad 10. generace. Je ale pravda, že tyto modely by měly dorazit až na podzim. 

iPhone a Apple Watch 

iPhony 15 přišly v září loňského roku, iPhony 16 přijdou v září letošního roku. Nyní zde máme duben, takže do představení zbývá ještě půl roku, což je poměrně dlouhá doba. Čekat se vyplatit zrovna nemusí, protože vám telefon už může dobře posloužit během letní sezony. Je zde ale ještě možnost, že Apple přijde s novou barvou, kdy by se tak mělo stát během dubna. Pokud si ale vyberte už ze stávající palety, není třeba meškat. U Apple Watch to je situace totožná, jako u iPhonů. Nové generace přijdou až za půl roku. 

AirPods 

Apple má letos představit AirPods 4. generace, a to hned ve dvou verzích, pravděpodobně i AirPody Pro 3. generace. Pokud vám stávající sluchátka ještě slouží, určitě počkejte, protože se čekají poměrně zásadní novinky nejen s ohledem na design, ale i zvukové kvality. 

Ostatní 

O nové Apple TV se toho příliš neví. Přijít může, stejně tak může definitivně skončit. HomePod 2. generace zde máme teprve rok, o jeho mini verzi leaky mlčí. AirTag dost možná Apple ani nikdy neaktualizuje, a protože se jedná o skutečně dostupný, a především praktický, produkt, tady nemá smysl čekat na nic a kupovat. 

.