Zavřít reklamu

Jeff Williams se narodil v roce 1963. Po absolvování vysokoškolských studií začal pracovat ve společnosti IBM na pozicích souvisejících s provozem a inženýrstvím. Do Applu nastoupil v roce 1998. Do roku 2004 zde působil ve vedení celosvětových nákupů, v roce 2004 byl jmenován viceprezidentem provozu. O tři roky později sehrál Williams významnou roli ve vstupu společnosti Apple na trh se smartphony, působil také ve vedení celosvětového provozu pro iPod a iPhone.

Jeff Williams minimálně po jistou dobu nepatřil mezi osobnosti Applu, o kterých by veřejnost slýchala kdovíjak často. Postupem času se ale jeho jméno začalo skloňovat čím dál tím častěji – například v souvislosti se stoupajícími prodeji iPhonů před několika lety. John Gruber ze serveru Daring Fireball v souvislosti s nárůstem prodejů iPhonů poznamenal, že na něm má obrovskou zásluhu právě Williams. Server Cult of Mac v té době vydal článek, v němž Williamse označil za “Cookova Tima Cooka”, a označil ho za neoslavovaného hrdinu. Magazín Time jmenoval v roce 2017 Jeffa Williamse jako sedmnáctou nejvýznamnější osobnost technologického průmyslu.

V polovině prosince roku 2015 byl Jeff Williams jmenován provozním ředitelem Applu a zařadil se tak po bok Tima Cooka či Lucy Maestriho mezi nejvyšší vedení společnosti. Ve své předešlé pozici viceprezidenta provozu Williams dohlížel na dodavatelské řetězce, služby a podporu. Při příležitosti jmenování do nové pozice označil Tim Cook Williamse za “bez nadsázky nejlepšího výkonného pracovníka v oblasti provozu, se kterým kdy pracoval”.

Jeff Williams bude mít po odchodu Jonyho Ivea v Applu na starost dohled nad designem řady produktů. Přestože je ještě brzy na vyhlašování soudů o tom, kam bude dále Williamsova kariéra směřovat, řada seriózních médií, zaměřených na technologie, se ho nezdráhá označit za možného příštího nástupce Tima Cooka. Williams podle svých kolegů již v minulosti projevoval intenzivní zájem o vývoj produktů a výrazně se podílel na stabilizaci hlavní úlohy Apple Watch, které si v současnost vedou na trhu s nositelnou elektronikou velice dobře.

jeff-williams

Zdroje: Cult of Mac, MacRumors [1] [2],

.