Zavřít reklamu

Jsme přesně v polovině týdne a byť jsme pomalu čekali, že se příval novinek alespoň lehce uklidní a my si budeme moci oddechnout, je tomu právě naopak. Jako by s blížícím se víkendem každý den přituhovalo a denně se děly větší a větší kuriozity, které se pohybují někde v prostoru mimo lidské chápání. Tentokrát jsme vám sice nepřinesli pokračování nekonečného příběhu Donald Trump proti zbytku světa, ani evergreen v podobě odvety proti Číně, ale zato tu máme něco pikantnějšího. Doslova, jelikož se jedná o delikátní kuře. Nenechte se však zmást, není to žádné obyčejné kuře, tohle totiž bylo vyrobeno v laboratoři. Samozřejmě pak nechybí zmínka o hlubokém vesmíru v režii soukromých společností a především pokračování mysteriózní záhady utahského monolitu.

Uměle vytvořené kuře? Od tohoto pravého ho nijak nerozpoznáte

V dnešní technologické době se může dít takřka cokoliv. Doba se totiž rapidně mění, stejně tak i využívání jednotlivých prostředků a člověku z toho může začít stát hlava kolem. Nejinak je tomu i u singapurského řetězce restaurací Eat Just, který ještě donedávna nijak nevybočoval z řady typických rychlých občerstvení. Zaměřoval se výhradně na kuřata a nugety, které jste si mohli dát s nějakou tou pikantní delikátní omáčkou. Netrvalo však dlouho a představitelé společnosti přišli s unikátním nápadem – co takhle nahradit opravdové kuře něčím jiným, lepším. Třeba alternativou vyrobenou v laboratoři. Nenechte se však zmást, nebudete jíst nějakou prazvláštní hmotu bez chuti, která bude maso připomínat leda tak konzistencí.

Svou vůní, chutí a dokonce i strukturou bude maso plně suplovat starého dobrého opeřence, avšak s tím rozdílem, že nebude nutné zabíjet zvířata ve velkochovech, ani kácet lesy za účelem větších pozemků pro další chov. Díky tomu se tak jedná takřka o geniální a ultimátní nápad. Podle vědců totiž stačí vzít jednu buňku, nechat ji replikovat a „vystavět“ takto kuře od píky. Bez jakékoliv chemie, dalších směsí nebo nedejbože růstových hormonů. Tak či onak byl tento experiment povolen singapurskou vládou, která si dala za cíl přestat spoléhat na dovoz a až 30 % veškerého jídla vyrábět přímo v zemi. Uvidíme, zda se tento ambiciózní projekt chytne.

Boeing a nejsilnější raketa světa. Spolupráce s NASA nabírá na obrátkách a nabízí okno do budoucnosti

O vesmírných letech informujeme poměrně pravidelně. V mnoha ohledech je totiž právě toto odvětví úzce spjaté s technologickým sektorem, který se čím dál tím více na podobných projektech podílí. Bylo tak nevyhnutelné, že s agenturou NASA začnou spolupracovat i další giganti, tentokrát z řad soukromých korporací. Konec konců, o SpaceX toho víte první poslední a už se není ani příliš čemu divit. Čím dál více do vesmírných letů ale začíná fušovat i Boeing, který má dlouhou historii ve výrobě letadel a vzdušných přepravních prostředků. A nebude se jednat pouze o marginální podíl, společnost si totiž ukousla poměrně velké sousto v podobě největší rakety, která dosud spatřilo světlo světa.

Gigant v podobě Space Launch System nemá být pouze manifestací lidského pokroku a objevů hlubokého vesmíru. Má sloužit i k praktickým účelům jako je výlet s lidskou posádkou, a to až na samotný Měsíc. NASA totiž již léta plánuje další misi na našeho malého bratříčka obíhajícího kolem naší skromné planety. Agentura sice misi již několikrát odložila, ale tentokrát to vypadá, že nebude důvod to předem vzdávat. Raketa Space Launch System totiž vypadá jako adekvátní pomocník, který má potenciál bez problému člověka po několika desetiletích opět dostat na Měsíc. Stejně tak má raketa obrovskou nosnost a několik menších kapsulí, díky nimž bude možné po delší časový úsek prozkoumávat i hlubší a neznámější části vesmíru.

Zahrajte si hru „Najdi si svůj monolit“. Za úspěšný nález můžete obdržet odměnu ve výši 10 tisíc dolarů

O proslulém utahském monolitu jsme informovali v posledních týdnech již několikrát. Konec konců, koho by nezvedl ze židle nález v podobě prazvláštního, pravděpodobně mimozemského objektu, který se jen tak objevil v poušti? Pokud vám tohle nezavání Oblastí 51, tak už nevíme, co by mohlo. Tak či onak se strhla internetová diskuze a experti i ufologové ze všech zemí spojili hlavy dohromady, aby záhadu rozlouskli. Ani to však celkovému konsenzu příliš nepomohlo a spíše lidstvu uložilo více otázek, než bylo zodpovězeno. Monolit totiž krátce po svém objevu zmizel bůhví kam a spekuluje se o tom, že se objevil v Rumunsku. Samozřejmě netvrdíme, že to nemohou mít za lubem nějací vtipálci, ale přesunout těžký monolit přes půl světa zní nepravděpodobně.

Oficiálně bylo vyhlášeno celosvětové pátrání a pomyslná hra v podobě nalezení monolitu, za níž může šťastlivec obdržet odměnu až ve výši 10 tisíc dolarů. Na druhou stranu, celá pátrací akce má i stinné stránky, alespoň tedy podle bandy dobrodruhů, kteří se na sociálních sítích podělili o svůj zážitek. Díky přibližné lokaci se totiž pouští pohybují stovky aut a scéna podle jednoho členů expedice připomínala proslulou postapokalyptickou sérii Mad Max, kde se v pouštním prostředí prohání šílenci v čtyřkolových mašinách. V každém případě nezbývá než čekat, zda se najde někdo, komu se podaří finální lokaci odhalit. Kdoví, možná se tahle záhada zapíše do dějin.

Témata: , , ,
.