Zavřít reklamu

Nebyl by to rok 2020, kdyby se neobjevila i nějaká ta kuriózní eventualita, kterou pravděpodobně nikdo nečekal. Zatímco plánování cesty k Marsu s raketami SpaceX pokrýváme takřka denně, nyní tu máme něco, co vyvolalo daleko bouřlivější reakci. V Utahu se totiž objevil neznámý monolit a internetičtí ufologové automaticky začali předpokládat, že si zaděláváme na pěknou mimozemskou invazi. Naštěstí však byla tato teorie vyvrácena, a opět nikým jiným než internetovými fanatiky, kteří strávili každou volnou chvíli tím, že se snažili záhadu rozluštit. A kromě toho tu máme i TikTok, který díky odchodu Donalda Trumpa chytá druhý dech, a Disney, které naopak kvůli koronavirové pandemii dech ztrácí.

Pozemšťané třeste se. Neznámý monolit jako předzvěst příchodu mimozemské civilizace?

Předpokládáme, že vás ani tento nadpis v letošním roce příliš nepřekvapí. Už jsme tu měli pandemii, zabijácké sršně, požáry v Kalifornii a Austrálii. Příchod mimozemské civilizace je tak jakýsi další přirozený krok, který nás ještě před koncem roku čeká. A nebo snad ne? O záhadném monolitu, který se objevil v americkém Utahu, totiž informovala média po celém světě a zprávy se okamžitě chytili ufologové ze všech zemí, kteří to brali jako automatické potvrzení toho, že jsme byli navštíveni vyšší inteligencí. Monolit zároveň nápadně připomíná ten z filmu 2001: Vesmírná odysea, což potěšilo zejména fanoušky tohoto kultovního filmu. Ale jak se ukázalo, pravda je nakonec úplně někde jinde, jak už to tak bývá.

Na rozluštění záhady pochopitelně nepřišel nikdo jiný než uživatelé Redditu, kteří jsou svým zapálením známí. Právě ti dokázali podle krátkého videa určit přibližnou oblast výskytu monolitu a označit lokaci na Google Earth. Právě toto zjištění nakonec odhalilo, že se monolit v Utahu objevil někdy mezi rokem 2015 a 2016, tedy v době, kdy se na stejném místě točil oblíbený sci-fi seriál Westworld. Náhoda? Nemyslíme si. Právě díky tomuto populárnímu seriálu se tak dá předpokládat, že monolit na místě vystavěli samotní autoři jako rekvizitu a tak nějak zapomněli ji opětovně rozmontovat. Další teorie je taková, že se jednalo o poměrně vyvedený umělecký žertík. Avšak finální závěr necháme již na vašem uvážení.

TikTok chytá další dech. Především pak díky nedobrovolnému odchodu Donalda Trumpa

O populární aplikaci TikTok jsme informovali v poslední době poměrně pravidelně a jak se záhy ukázalo, kauza obklopující tuto platformu je šílenější, než by se na první pohled mohlo zdát. Po dlouhých, mnohaměsíčních bojích mezi společností ByteDance a nyní již bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem to totiž vypadá, že TikTok chytá další dech. Byl to právě Donald Trump a jeho věrní poradci, kteří se rozhodli zatnout platformě tipec a zakázat americké veřejnosti její využívání. Pár expertů se totiž shodlo na tom, že by společnost mohla sbírat data amerických občanů a následně je využívat k nekalým účelům. Začal tak důvěrně známý hon na čarodějnice, který naštěstí neskončil takovým fiaskem.

Americký soud totiž několikrát zamítl úplný zákaz TikToku i WeChatu a právě zvolení demokratického oponenta Joea Bidena bylo jasným signálem, že se situace obrací ve prospěch společnosti ByteDance. A v podstatě ve prospěch všech čínských technologických gigantů, včetně Tencentu. To ale neznamená, že má TikTok vyhráno, společnost má pouze více času na uzavření dohody s některým z amerických partnerů. Zejména pak probíhají jednání s Walmartem a Oracle, která by mohla přinést kýžené ovoce. V každém případě nezbývá než čekat, zda bude mít tento nekonečný příběh ve stylu telenovely pokračování.

Disney má potíže. Kvůli koronavirové pandemii přijde o práci až 28 tisíc zaměstnanců

Koronavirová pandemie dopadla takřka na všechna odvětví a zábavní průmysl nebyl výjimkou. Ačkoliv náhlá společenská změna přispěla k obrovskému růstu virtuálního světa, v případě toho opravdového nebylo tak úplně co slavit. Zejména Disney má poslední měsíce plné ruce práce a snaží se překopat své portfolio tak, aby více odpovídalo stávajícímu klimatu. Řeč je zejména o proslulých zábavních parcích, které ročně navštíví miliony lidí. Společnost byla totiž vzhledem k šíření onemocnění COVID-19 pochopitelně nucena udělat jisté strukturální změny, uzavřít všechny své parky po celém světě a především poslat domů tisíce zaměstnanců, kteří v nich pracovali. A to se ukázalo jako dost možná největší problém.

Disney totiž spoléhá na vlády jednotlivých států a jejich rozhodnutí, která se řídí tím, jak moc se v dané zemi koronavirus šíří. V případě Spojených států se pak jedná o poměrně tristní a nejistý stav, kdy šíření neustává a naopak velmoc denně překonává nové rekordy v počtu nakažených. V každém případě tak byl tento gigant nucen prozatimně připravit o práci až 28 tisíc zaměstnanců, a to se týká pouze Spojených států. V ostatních zemích je sice situace výrazně lepší, ale ani tak není jisté, kdy dojde k hromadnému otevírání služeb a cestovního ruchu. Disney tak de facto nemůže plánovat ani přliš do budoucna, protože nikdo neví co bude další den. Uvidíme, jak se s tímto „pohádková společnost“ vypořádá.

.