Zavřít reklamu

V posledním čtvrtletí přinesl Apple na boj proti AIDS více než 20 milionů dolarů. Tuto částku se pro dobročinné účely podařilo vybrat díky věnování části prodejů v kamenných i online obchodech a tvoří celou pětinu celkové částky, kterou prozatím Apple na boj proti smrtelnému syndromu věnoval.

Letošní Světový den boje proti AIDS byl pro Apple historicky výjimečný. Zatímco kampaň Product (RED) v podání kalifornské společnosti prozatím znamenala pouze prodej několika červeně zdobených produktů, v letošním roce se po bok rudého příslušenství a iPodů postavily i všechny ostatní Applem prodávané produkty. 1. prosince totiž Apple věnoval na charitu část ze všech prodejů v kamenných i internetových obchodech.

Unikátem bylo představení speciální sekce obchodu App Store, v němž se představila řada více i méně známých aplikací dočasně zabalených do hávu Product (RED). Mezi nimi jsme mohli najít i klasické aplikace jako Angry Birds, Threes!, Paper by 53 nebo Clear. Prodeje softwaru z obchodu App Store přinášela kampani peníze nejen 1. prosince, ale i v dalších dnech.

Letošní iniciativa přitom dle slov Applu přinesla kampani nebývalý obnos. „S velikou radostí mohu ohlásit, že náš příspěvek v tomto čtvrtletí bude více než 20 milionů dolarů, to znamená vůbec nejvyšší v historii firmy,“ napsal Tim Cook v dopise svým zaměstnancům. Tímto příspěvkem se dle jeho slov celková částka po ukončení tohoto kvartálu vyšplhá na více než 100 milionů dolarů. „Peníze, které jsme vybrali, zachraňují životy a přinášejí naději lidem v nouzi. Jde o věc, kterou můžeme všichni hrdě podporovat,“ dodal Cook s náznakem, že od Applu můžeme podporu Product (RED) očekávat i nadále.

Zdroj: Re/code
.