Zavřít reklamu

Skrytí stránek plochy

Knihovna aplikací se nachází vždy na poslední stránce plochy. Abyste se k ní tedy dostali, tak je vždy nutné přejet na ploše úplně doprava, a to skrze veškeré stránky, které máte k dispozici. Pokud byste si přístup ke knihovně aplikací chtěli zrychlit, tak vybrané stránky plochy můžete nechat skrýt, bez nutnosti odstranění. Nejedná se o nic složitého, stačí kdekoliv na volném místě plochy podržet prst, čímž se ocitnete v režimu úprav. Následně ve spodní části obrazovky klepněte na ukazatel počtu stránek, a poté už jen stačí u jednotlivých stránek odškrtnout fajfku pod těmi, které chcete skrýt. Nakonec klepněte vpravo nahoře na Hotovo.

3D Touch a Haptic Touch

Pokud jste vlastnili iPhone již před několika lety, tak si možná pamatujete na funkci 3D Touch, díky které byl displej jablečného telefonu schopen reagovat na sílu stisku. Pokud jste na displej zatlačili silně, provedla se akce odlišná od klasického dotyku, například v podobě zobrazení nějakého menu. Od iPhonu 11 (Pro) byl však 3D Touch nahrazen Haptic Touch, což je prakticky jen dlouhé podržení. Ať už máte starší iPhone s 3D Touch, anebo novější telefon s Haptic Touch, tak obě tyto funkce nezapomeňte v knihovně aplikací využívat, a to například u ikon aplikací, které vám zobrazí různé rychlé akce.

Skrytí oznamovacích odznaků

Ikony na ploše vás mohou prostřednictvím odznaků informovat o tom, zdali na vás uvnitř aplikací čeká nějaké upozornění. Tyto odznaky se zobrazují v pravém horním rohu ikony aplikace, a to včetně čísla, které určuje počet čekajících upozornění. Tyto odznaky se ve výchozím nastavení zobrazují také v knihovně aplikací, a to také v podobě součtu konkrétní skupiny u poslední ikony aplikace. Pokud byste chtěli oznamovací odznaky skrýt (či zobrazit), stačí na iPhonu přejít do Nastavení → Plocha, kde v kategorii Oznamovací odznaky (de)aktivujte funkci Zobrazovat v knihovně aplikací.

Ikony aplikací po stažení

Ve starších verzích iOS se každá nová stažená aplikace automaticky umístila na plochu, konkrétně na poslední stránku. Avšak od té doby, co máme k dispozici knihovnu aplikací, už si můžeme zvolit, zdali se ikony nových aplikací mají stále zobrazovat na ploše, anebo zdali se mají automaticky přesunout právě do knihovny aplikací. Pokud byste si chtěli tuto předvolbu přenastavit, tak stačí přejít do Nastavení → Plocha, kde v kategorii Nově stažené aplikace zaškrtněte jednu z možností. Zvolíte-li Přidat na plochu, tak se nově stažené aplikace zobrazí na ploše, po vybrání Ponechat jen v knihovně aplikací se nové aplikace ihned umístí do knihovny aplikací.

Abecední seznam aplikací

V knihovně aplikací se veškeré aplikace automaticky řadí do skupin, které jsou vytvářeny systémem a nelze je jakkoliv měnit. Systém se v tomto případě stará skutečně o vše. Pokud často hledáte nějaké aplikace, tak samozřejmě můžete využít vyhledávací pole v horní části. Každopádně pokud se vám nechce název hledané aplikace vpisovat, tak stačí, abyste do vyhledávacího pole klepnuli, a poté prstem přejeli po písmenech abecedy v pravé části obrazovky. Tím se vám mohou zobrazit takové aplikace, jejichž název začíná na vámi zvolené písmeno abecedy.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.