Zavřít reklamu

WWDC21 bude. Proč by také ne, když si ji Apple už loni vyzkoušel v čistě virtuální formě, ve které nás čeká konference i letos. Uskuteční se od 7. do 11. června 2021 a společnost na ni upozorňuje poměrně originální sérií pozvánek. Jestli tím chce něco naznačit, ví jen ona. My jsme je ale podrobili patřičnému rozboru.

Vidíte tu záři? 

Craig Federighi ji viděl. Viděl ji už při představování prvních počítačů Applu s procesory Apple Silicon. Po otevření MacBooku byl fascinován jeho rychlým startem. Tato scéna se stala hojně parodovaná, a tak není divu, že se stala virální. Společnost se tohoto teď chytla a přinesla nám ukázku toho, jak si ze sebe dokáže dělat srandu.

Craig Craig
wwdc 2021 WWDC-2021-datum

A je to dobře. Má patřičný nadhled a nechce brát všechno vážně. Také proto je na pozvánkách vyobrazen MacBook. Jeho přítomnost ale nebude mít většího smyslu. Není tak pravděpodobné, že by to mělo znamenat, že nám na WWDC21 Apple nějaký nový ukáže.

A co ty brýle?

K dispozici máme čtyři varianty pozvánek, kdy je každá s jinou tváří Memoji. Na webu Apple.com si je ostatně můžete prohlédnout i v animované podobě. Tři jsou si velice podobné. Nejvíce se liší ta studentská. Všechny ale mají na očích brýle. To, že žádné nemají nožky za uši je věc jedna, ta druhá ale je, že by nám tím chtěl Apple naznačit příchod jeho Apple Glass?

S největší pravděpodobností bohužel nikoli. Brýle na nose každého z Memoji protagonistů mají samozřejmě jasný účel, a tím je odlesk monitoru MacBooku ukazující nejen datum zahájení akce, ale i jednotlivé aplikace určené pro vývojáře.

Aplikace neprozradí nic

Datum kalendáře ukazuje sedmičku, tedy den zahájení konference, odznak s číslem 21 je pak samozřejmě odkaz na rok konání. Následující tituly ale nejsou pro „nezasvěcené“ nijak zajímavé. Podle podrobného zkoumání by se totiž mělo jednat o tituly Xcode, SF Symbols a Transporter, který vývojáři používají k nahrávání aplikací do App Store Connect. 

.