Zavřít reklamu

V souvislosti s Applem se už delší dobu hovoří o vývoji vlastního 5G čipu. Loňské iPhony 12, které se jako první jablečné telefony dočkaly podpory 5G, v sobě mají ukrytý čip od konkurenčního Qualcommu. Cupertinský gigant by měl každopádně pracovat i na vlastním řešení. Aktuálně se na internet navíc dostaly novinky od nejuznávanějšího analytika, Ming-Chi Kua, podle kterého se iPhonu s vlastním 5G čipem dočkáme nejdříve v roce 2023.

Připomeňte si, jak Apple propagoval nástup 5G při představení iPhonu 12:

Do té doby se bude Apple spoléhat ještě na Qualcomm. Následná změna by ale mohla znatelně ovlivnit obě strany. Gigant z Cupertina by tak získal daleko lepší kontrolu a zbavil by se závislosti, kdežto pro Qualcomm by se jednalo o poměrně silnou ránu. Ten by pak musel hledat jiné možnosti na trhu, jak vykompenzovat takovouto ztrátu příjmů. Prodeje konkurenčních high-end telefonů se systémem Android a podporou 5G totiž nejsou tak vysoké. Tato Kuova predikce se navíc shoduje s dřívějším vyjádřením analytika z Barclays. Ten už v březnu informoval o intenzivním vývoji a následně dodal, že iPhone s vlastním 5G čipem přijde v roce 2023.

Apple měl s vývojem údajně začít už v roce 2020. Každopádně o tom, že má tento gigant ambice ve vývoji modemů pro potřeby svých iPhonů, se ví už od roku 2019, kdy došlo k odkoupení majoritní části modemové divize Intelu. Tu si přisvojil právě Apple, čímž získal nejen řadu nových zaměstnanců, ale také cenné know-how.

.